Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Blesk udrel na futbalovom ihrisku vo Francúzsku. Tréner (†33) zásah neprežil

Dve osoby sú vo vážnom stave.

Futbalové ihrisko v meste Courrières na severe Francúzska zasiahol vo štvrtok (23. 5.) večer blesk. V tom čase tam prebiehal tréning miestneho klubu. Vyžiadal si život trénera klubu. Zranenia utrpelo aj ďalších šesť osôb, z ktorých dve sú vo vážnom stave, informovali miestne médiá a agentúra DPA.

Podľa polície je zosnulým 33-ročný muž, ktorý bol trénerom miestneho futbalového klubu. Utrpel zástavu srdca a privolaným lekárom sa ho napriek dlhej snahe už nepodarilo oživiť.

Dve zranené osoby vo veku 44 a 25 rokov sú vo vážnom stave. S bolesťami hrudníka ich previezli do nemocnice v neďalekom meste Lens. Ošetrili aj štyroch ďalších mužov s ľahšími zraneniami, vrátane popálenín a bolestí hlavy. Hospitalizovali ich v nemocniciach v Lens alebo neďalekej obci Bois-Bernard.

Na ihrisku sa okrem trénera a zranených v čase zásahu bleskom nachádzalo aj ďalších 29 ľudí. Podľa tamojších úradov utrpeli šok, no vyviazli bez zranení. Na mieste zasahovalo päť sanitiek, zhruba 25 záchranárov, ako aj lekárske tímy vrátane psychológov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet