Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Muž, ktorý vykrikoval nenávistné slová pred nemocnicou, kde leží premiér Fico po atentáte, spoznal svoj trest

Odsúdili ho v tzv. superrýchlom konaní.

Muž, ktorý vykrikoval nenávistné slová pred nemocnicou, kde leží premiér Fico po atentáte, spoznal svoj trest
Ľudia pri nemocnici vyjadrili podporu premiérovi Ficovi. Foto: RTVS

Na nepodmienečný trest odňatia slobody v trvaní troch mesiacov odsúdil v nedeľu (19. 5.) Okresný súd v Banskej Bystrici v tzv. superrýchlom konaní Ivana Č.

Muž 16. mája pred Rooseveltovou nemocnicou vykrikoval slová podporujúce a schvaľujúce útok na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Informoval o tom na sociálnej sieti generálny prokurátor Maroš Žilinka.

„V prítomnosti desiatok osôb v dôsledku nesúhlasu s politikou predsedu vlády k davu kričal ‚tu leží Fico‘, ‚nech skape!‘, ‚nech zdochne!‘, ‚mali ho dokončiť!‘, ‚dobre mu tak, mali ho streliť do hlavy!‘ ako aj ďalšie výroky, ktorými schvaľoval a podporoval útok na predsedu vlády,“ uviedol Žilinka.

Prokurátor Okresnej prokuratúry v Banskej Bystrici na neho podal obžalobu za prečin schvaľovania trestného činu. Rozsudok je právoplatný a Ivan Č. si trest odsedí v ústave na výkon trestu odňatia slobody so stredným stupňom stráženia.

Premiér je hospitalizovaný v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici od 15. mája, kam ho s vážnymi strelnými zraneniami previezli po útoku v Handlovej. Ako v nedeľu informoval vicepremiér a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) stav predsedu vlády je naďalej vážny, je mimo ohrozenia života.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko