Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Pri ostreľovaní Charkova Rusi zasiahli aj vzdelávaciu inštitúciu, zranili sa najmenej štyri deti

Presunuli preto viaceré školy do podzemných staníc.

Pri ostreľovaní Charkova Rusi zasiahli aj vzdelávaciu inštitúciu, zranili sa najmenej štyri deti
Policajt prezerá úlomky bomby po ruskom leteckom útoku na Charkov. Foto: TASR/AP

Dovedna sedem ľudí vrátane štyroch maloletých osôb utrpelo v stredu (8. 5.) zranenia v dôsledku ruských leteckých útokov na východoukrajinské mesto Charkov. Vyplýva to z tamojších oficiálnych údajov. Informovali o tom agentúry DPA a Reuters.

V prípade zranených detí ide o osemročné dievča a troch chlapcov vo veku 13 až 15 rokov. Všetky zranené deti hospitalizovali, uviedol gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synehubov na platforme Telegram.

„Dvaja chlapci sú zranení vážne, dievča a ďalší chlapec utrpeli stredne ťažké zranenia,“ spresnil s tým, že jeden z projektilov zasiahol vzdelávaciu inštitúciu a neďalekú obytnú budovu.

Útoky na Charkov sa zintenzívnili

Od začiatku ruskej vojenskej invázie, ktorú tamojší prezident Vladimir Putin nariadil koncom februára 2022, ostreľuje Moskva územie Ukrajiny prakticky každý deň, pripomína DPA.

Charkov sa nachádza na severovýchode krajiny v blízkosti hraníc Ukrajiny s Ruskom a je jedným z najťažšie ostreľovaných ukrajinských miest.

Moskva na túto metropolu, ktorá je druhým najväčším mestom Ukrajiny, útočí delostrelectvom, ale i dronmi či raketami. V uplynulých mesiacoch sa tieto útoky zintenzívnili a cielia na civilnú i energetickú infraštruktúru.

V záujme chrániť tamojšie deti pred takýmito útokmi rozhodla administratíva Charkova o presunutí viacerých škôl do podzemných staníc.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet