Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Rusko udrelo dronmi Šáhid na Ukrajinu. Spôsobilo viacero požiarov, hlásia zranených

Ukrajina sa spamätáva z nových útokov.

Rusko udrelo dronmi Šáhid na Ukrajinu. Spôsobilo viacero požiarov, hlásia zranených
Po ruských útokoch dronmi na Ukrajine vypukli požiare. Foto: TASR/AP

Rusko počas uplynulej noci útočilo dronmi v ukrajinskej Charkovskej a Dnepropetrovskej oblasti. Tamojší predstavitelia v sobotu (4. 5.) dopoludnia informovali o najmenej šiestich zranených a škodách na kritickej infraštruktúre, komerčných i obytných budovách. Informujú o tom agentúry Reuters a DPA.

Ruská armáda vyslala na oblasti severovýchodnej a centrálnej Ukrajiny 13 dronov Šáhid, uviedli ukrajinské vzdušné sily. Tvrdili tiež, že všetky zostrelili, no starosta mesta Charkov Ihor Terechov informoval o dvoch zásahoch dronmi.

V Charkove hlásili tiež viacero požiarov spôsobených troskami dronov. Najväčší vypukol na celkovej ploche 3000 štvorcových metrov v skladovacích priestoroch, oznámila civilná ochrana. Hasiace práce ráno stále prebiehali.

Pri útokoch v Charkove utrpeli podľa predbežných údajov štyria ľudia vrátane 13-ročného dieťaťa, uviedol gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synehubov.

Dvoch zranených hlásili z Dnepropetrovskej oblasti, oznámil oblastný gubernátor Serhij Lysak. Útoky podľa neho poškodili objekt kritickej infraštruktúry a tri domy.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet