Na hlavný obsah

Štyria hráči vynechali rozkorčuľovanie. Pardavý pred Francúzmi: Ukázali, že sú silný súper

Triumf nad Francúzskom by Slovákov priblížil k štvrťfinálovej miestenke.

Štyria hráči vynechali rozkorčuľovanie. Pardavý pred Francúzmi: Ukázali, že sú silný súper
Na snímke hokejisti a realizačný tím počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie. Foto: TASR/Michal Runák

Obranca Mário Grman nebude chýbať v zostave Slovenska v dnešnom zápase proti Francúzsku (od 20.20 hod.) na MS v Ostrave. Pre žalúdočné problémy vynechal štvrtkový (16. 5.) tréning, no počas piatkového dobrovoľného rozkorčuľovania už riadne trénoval s tímom.

„Mal som menšie žalúdočné problémy, no už je to lepšie. Niečo som cítil už počas predošlého zápasu (s Poľskom – pozn.), ale večer by som mal byť v poriadku,“ priznal Grman.

Slováci mali pred zápasom s Francúzmi dva dni zápasového voľna. Strávili ich oddychom, ale aj tréningami pred rozhodujúcou fázou základných skupín. Cez víkend ich okrem dnešného zápasu čaká aj nedeľňajšie (19. 5.) stretnutie s Lotyšmi (20.20 hod.) a pôsobenie v ostravskej skupine uzavrú v utorok proti Švédom (20.20 hod.).

Štvorica Slovákov v deň zápasu vynechala rozkorčuľovanie

Tréneri už v piatok avizovali zmenu v zostave – do štvrtého útoku sa vráti Marko Daňo, ktorý nahradí Martina Faška Rudáša. Slováci majú za sebou tri víťazstvá za sebou a sú na ceste do štvrťfinále. V zápase proti Francúzom budú v pozícii favorita a prípadné tri body by ich výrazne priblížili k postupu.

Tréneri však viackrát prízvukovali, že na MS niet slabého súpera. „Francúzi ukázali, že sú silný súper a na to musíme byť pripravení. Dôležitá bude koncentrovanosť na každé jedno striedanie. Čakajú nás tri zápasy v štyroch dňoch, no netreba sa šetriť. Musíme sa sústrediť na ten prvý s Francúzskom a potom môžeme myslieť na ďalší,“ poznamenal asistent trénera Ján Pardavý.

Štvorica Šimon Nemec, Juraj Slafkovský, Martin Pospíšil a Marek Hrivík vynechala doobedňajšie rozkorčuľovanie, no v zostave nebudú chýbať. „Čaká nás náročný program a dnešné rozkorčuľovanie bolo dobrovoľné. Niektorí hráči majú radšej zápasový deň bez ranného tréningu a koncentrujú sa na večer. Je to úplne v poriadku,“ poznamenal Pardavý.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport