Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Vo Vysokých Tatrách havaroval vrtuľník. Pri Chate pod Rysmi zasiahli leteckí záchranári

Zranená bola jedna osoba.

Vo Vysokých Tatrách havaroval vrtuľník. Pri Chate pod Rysmi zasiahli leteckí záchranári
Havarovaný vrtuľník. Foto: RTVS

Leteckí záchranári z Popradu v sobotu (25. 5.) večer urgentne zasahovali pri Chate pod Rysmi po nahlásení pádu vrtuľníka. Vrtuľníková záchranná zdravotná služba Air-Transport Europe (VZZS ATE) na sociálnej sieti informovala, že spadnutý vrtuľník lokalizovali približne 150 metrov od chaty.

Podľa našich informácií sa tam mal vrtuľník údajne pokúšať o núdzové pristátie. „Zdalo sa mi, že pilot to nemal pod kontrolou, akoby ho brali poryvy vetra. Chcel to otočiť a už mu to nevyšlo, švaclo ho o snehové pole do šikmého svahu, tak ho prevrátilo. Odišli vrtule, prevrátilo vrtuľník,“ pre RTVS to uviedol chatár a očitý svedok Viktor Beránek.

Lekárku vysadili priamo do terénu pomocou lanovej techniky. Tri osoby z helikoptéry sa nachádzali v starostlivosti personálu chaty.

„Dve osoby boli nezranené, jedna osoba utrpela úraz hlavy a odreniny po tele. Lekárka mu na mieste poskytla primárne ošetrenie a následne bol 48-ročný pacient preložený na palubu vrtuľníka,“ uviedla VZZS ATE s tým, že ho v stabilizovanom stave s úrazom hlavy letecky transportovali do popradskej nemocnice.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny