Na hlavný obsah

Heger: Fico obviňuje Mikulca z kauzy, ktorú sám vyfabrikoval

Pripomenul, že súd priznal spravodlivosť Mikulcovi.

Heger: Fico obviňuje Mikulca z kauzy, ktorú sám vyfabrikoval
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO). Foto: SITA

Koaličné hnutie OĽANO stojí za svojím ministrom vnútra Romanom Mikulcom, ktorý bude v utorok (15. 6.) čeliť odvolávaniu. Vyhlásil to premiér Eduard Heger (OĽANO) s tým, že plánuje za vládu vystúpiť v pléne Národnej rady (NR) SR a vyjadriť ministrovi podporu, prípadne tak urobí minister financií Igor Matovič (OĽANO).

Hovorí o politickej kriminalizácii

Heger tvrdí, že predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico obviňuje Mikulca z kauzy, ktorú sám vyfabrikoval.

„Obvinenia sám vymyslel so svojimi podriadenými. Ak by bol zodpovedný politik, nemal prečo ovládať bezpečnostné zložky takým spôsobom, že vyfabrikoval umelé dôkazy proti Mikulcovi. Išlo o politickú kriminalizáciu,“ vyhlásil predseda vlády.

Pripomenul, že súd priznal spravodlivosť Mikulcovi a Fico „vyťahuje staré obvinenia, ktoré sám na Mikulca vymyslel“. Heger opakovane deklaruje, že polícia a prokuratúra majú rozviazané ruky, musia však konať zákonne a v rámci svojich kompetencií.

„Ak niekto prekročí svoj rámec, bude musieť niesť za to následky, či to bude Úrad inšpekčnej služby alebo Národná kriminálna agentúra. Každý musí konať v zmysle zákona,“ uviedol.

Nemyslí si, že by medzi silovými a bezpečnostnými zložkami išlo o vojnu. „Očista je náročný proces,“ skonštatoval.

Treba čakať na dôkazy

Na slová vicepremiérky Veroniky Remišovej (Za ľudí), ktoré zazneli v Sobotných dialógoch na Rádiu Slovensko, že Slovenská informačná služba (SIS) potrebuje hĺbkovú reformu a najlepšie by ju bolo rozpustiť a postaviť nanovo, reagoval tým, že všetko má svoj čas.

„Rozvaha je dôležitá,“ skonštatoval. Orgány činné v trestnom konaní podľa neho konajú a čoskoro prídu jednotlivé kauzy na súd, kde už budú zrejmé dôkazy.

„V súčasnosti žijeme v domnienkach, potrebujeme si počkať na dôkazy predložené na súd,“ ozrejmil Heger. Ubezpečil, že rozhodovať budú súdy a potom sa môže viesť diskusia, kto, kde a či vôbec pochybil.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko