Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Domácnosti dostanú na kúpu malého obnoviteľného zdroja energií ďalších 30 miliónov eur

Týka sa to všetkých domácností.

Domácnosti dostanú na kúpu malého obnoviteľného zdroja energií ďalších 30 miliónov eur
Ilustračná snímka. Foto: RTVS

Domácnosti dostanú na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE) ďalších 30 miliónov eur. V pondelok (6. 6.) to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) podporí kúpu a inštaláciu fotovoltických panelov, kotlov na biomasu, slnečných kolektorov a tepelných čerpadiel.

Projekt Zelená domácnostiam však čakajú zmeny, oznámil Sulík. Zaregistrovať sa bude môcť každá domácnosť, ktorá bude mať záujem. Domácnosti po registrácii dostanú registračný kód. Potom bude na nich, aby si našli dodávateľa daného zariadenia.

Sulík: Už to nebude o rýchlych prstoch

Dodávateľovi odovzdá domácnosť verifikačný kód, on ho nahlási SIEA a potom bude mať 3 mesiace na to, aby zariadenie dodal domácnosti.

Až po inštalácii daného zariadenia SIEA vyplatí dotáciu. „Peniaze dostanú tí, ktorí sú na to pripravení,“ podotkol Sulík.

Registráciu spustia od budúceho pondelka (13. 6.) „Dúfame, že takto to bude fungovať férovo a efektívne,“ vyhlásil Sulík. „Bude to trvať celé týždne kým sa peniaze vyčerpajú, keď budú vyčerpané, tak ten program uzavrieme. Už to nebude o rýchlych prstoch“ dodal.

Podpora zostáva v nezmenenej výške. Potvrdil to generálny riaditeľ SIEA Peter Blaškovitš. Na fotovoltické panely tak môže domácnosť získať maximálne 1 500 eur, na slnečný kolektor 1 400 eur, na tepelné čerpadlo 3 400 eur a na kotly na biomasu maximálne 1 200 eur.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko