Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Kandidátka na primátorku Trnavy Zuzana Bošnáková odstupuje

Konala tak v prospech kandidáta Mariána Galbavého.

Kandidátka na primátorku Trnavy Zuzana Bošnáková odstupuje
Na snímke bývalá kandidátka na primátorku Trnavy Zuzana Bošnáková (KDH). Foto: Facebook/Zuzana Bošnáková

Kandidátka na primátorku Trnavy Zuzana Bošnáková (KDH) sa vzdáva svojej kandidatúry v nadchádzajúcich jesenných komunálnych voľbách v prospech kandidáta Mariána Galbavého (SaS, ODS, Šanca a DS).

Urobí tak na základe predchádzajúcej dohody o primárkach s cieľom zvýšiť voličský potenciál a na základe výsledkov predvolebného prieskumu. Informovala o tom v utorok (4. 10.).

O dohode informovali obaja kandidáti zhruba pred mesiacom. Galbavý uviedol, že reprezentatívny prieskum na vzorke 1 000 respondentov sa uskutočnil od 26. septembra do 1. októbra. Podľa Bošnákovej Trnava potrebuje zmenu a jej vedenie sa odpojilo od reality.

„Spojili sme sa preto do koalície, lebo túto zmenu chceme a vieme priniesť. Sme zodpovední, a tak v zmysle dohody sťahujem svoju kandidatúru na post primátorky. Galbavý prináša triezvy pohľad, rozum a skúsenosť, verím, že sme takto vytvorili kvalitnú ponuku pre Trnavčanov,“ povedala.

Kandidatúru v nasledujúcich voľbách nevylúčila

Zostáva ako kandidátka na poslankyňu mesta a tiež do zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja. Zároveň nevylúčila, že jej kandidatúra na primátorku môže byť aktuálna v nasledujúcich voľbách.

Do koalície s kandidátom Galbavým sa spojili KDH, SaS, Spolu – OD, Občianski demokrati Slovenska (ODS), Šanca, Sme rodina, Za ľudí, Kresťanská únia a Občianska konzervatívna strana. Do mestského zastupiteľstva stavajú 29 kandidátov.

Po odstúpení Bošnákovej zostávajú do komunálnych volieb v októbri v Trnave piati kandidáti, okrem Galbavého ako nezávislí Branislav Baroš, Matej Lančarič a súčasný primátor Peter Bročka a za Národnú koalíciu/Nezávislí kandidáti kandiduje Zdenko Rosina.  

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny