Na hlavný obsah

Petra Vlhová v Kronplatzi opäť štvrtá

Aj v druhom "obráku" zvíťazila Shiffrinová.

Petra Vlhová v Kronplatzi opäť štvrtá
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila opäť štvrté miesto v stredajšom (25. 1.) obrovskom slalome Svetového pohára v talianskom Kronplatzi. Tak, ako v utorok (24. 1.), aj v stredu triumfovala Američanka Mikaela Shiffrinová.

Dosiahla 84. triumf v prestížnom seriáli a zveľadila ženský rekord. Od vyrovnania absolútneho rekordu Švéda Ingemara Stenmarka (86) ju delia už len dve víťazstvá.

Na druhom mieste skončila Ragnhild Mowinckelová z Nórska s odstupom 82 stotín sekundy. Tretie miesto obsadila Švédka Sara Hectorová s mankom 1,19 sekundy.

Shiffrinová, ktorá viedla už po prvom kole, slávila desiaty triumf v sezóne, z toho piaty v obrovskom slalome. Upevnila si vedúce postavenie v celkovom poradí SP, na čele má už 611-bodový náskok pred Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou, Vlhová je naďalej tretia.

Dvadsaťsedemročná Američanka zvýšila náskok aj na čele priebežného hodnotenia disciplíny, druhá Gutová-Behramiová zaostáva o 118 bodov.

Vlhová sa nevyhla chybám

Po prvom kole figurovala Vlhová na siedmom mieste. So štartovým číslom päť predvádzala od úvodu plynulú jazdu, postrážila si aj kritickú červenú bránku v strmine, kde zvolila vyšší nájazd a na treťom medzičase bola priebežne tretia so stratou 0,48 s na Shiffrinovú. V záverečnom sektore však urobila veľkú chybu a v cieli mala na líderku stratu 1,22 sekundy.

Líderka SP i klasifikácie disciplíny išla až na menšie zaváhanie v strmine čisto, dravo a na konkurentky si vybudovala vyše polsekundový náskok. Druhá Hectorová strácala 51 stotín, tretia pozícia patrila domácej Marte Bassinovej (+0,65).

V druhom kole išla slovenská reprezentantka razantnejšie, v strednej zatvorenej časti našla výbornú líniu a dolu viac pustila lyže. Záverečné metre zvládla aj s veľkou dávkou rizika a o jednu stotinu prekonala dovtedajšiu líderku Gutovú-Behramiovú.

Vo vedení zostala aj po jazdách Tessy Worleyovej a Federicy Brignoneovej, z čelnej pozície ju zosadila až Mowinckelová. Keďže Maria Therese Tvibergová i domáca Bassinová vypadli, získala Vlhová ešte ďalšie dve priečky. Shiffrinová nenechala nič na náhodu a ďalšou suverénnou jazdou si došla po víťazstvo.

Druhý obrák v Kronplatzi bol náhradou za preteky v českom meste Špindlerův Mlýn, ktoré zrušili, aby vznikol priestor pre dva slalomy. Pôjdu sa najbližší víkend, v sobotu (28. 1.) o 9.30/12.30 a v nedeľu (29. 1.) o 9.15/12.15 h.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport