Na hlavný obsah

S výstavbou Nového Istropolisu plánujú začať na jar 2024

V súčasnosti sa pracuje na získaní potrebných povolení.

S výstavbou Nového Istropolisu plánujú začať na jar 2024
Na snímke vizualizácia projektu Nový Istropolis. Foto: immocap.sk

S výstavbou projektu Nový Istropolis na Trnavskom mýte plánuje developerská spoločnosť Immocap začať na jar 2024. Uviedol to riaditeľ developmentu spoločnosti Jakub Gossányi. V súčasnosti pracuje na získaní povolení.

Nový Istropolis má nahradiť pôvodný Dom odborov, známy ako Istropolis, ktorého asanácia pokračuje.

„S projektom sme v procese získavania potrebných povolení. Územné rozhodnutie plánujeme získať vo štvrtom kvartáli roku 2023. Stavebné povolenie prvom kvartáli 2024,“ priblížil.

Deklaruje, že Nový Istropolis sa naďalej pripravuje podľa verejne predstaveného pôvodného zámeru. „Na tom sa nič nemenilo,“ poznamenal. Cieľom je podľa neho vytvoriť na Trnavskom mýte vitálnu štvrť pre bývanie a prácu, a to vrátane kultúrno-spoločenského centra.

Gossányi doplnil, že práce na príprave nového projektu idú podľa plánovaného harmonogramu. Asanácia pôvodných objektov bola dokončená koncom minulého roka.

Recyklácia stavebných materiálov

V súčasnosti na danej ploche prebieha separovanie, recyklácia a zhodnocovanie odstránených stavebných materiálov. Práve recyklovaním chce dopomôcť k zníženou uhlíkovej stopy, hovorí tiež o udržateľnosti.

Po odstránení stavebných materiálov na povrchu budú práce pokračovať odkrývaním a asanáciou základových konštrukcií. Pokračovať sa tiež bude v projekčných prácach a príprave infraštruktúry na realizáciu.

Pozrite si fotogalériu Domu odborov na bratislavskom Trnavskom mýte:

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny