Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Po dvoch dekádach opäť otvorili vojenskú autoškolu. Rezort reaguje na nedostatok vodičov v ozbrojených silách

Na prvý výcvik už nastúpili prví vojaci.

Po dvoch dekádach opäť otvorili vojenskú autoškolu. Rezort reaguje na nedostatok vodičov v ozbrojených silách
Ilustračný obrázok - Na snímke slovenskí vojaci počas cvičenia Foto: TASR/Michal Svítok

Ministerstvo obrany (MO) SR po 20 rokoch obnovilo vojenskú autoškolu. Reagovalo tak na nedostatok vodičov v ozbrojených silách. Očakáva tiež úsporu financií. Prvý výcvik sa začal v uplynulých dňoch v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin. Informoval o tom komunikačný odbor MO SR.

Rezortná autoškola umožní výcvik vodičov v reálnych podmienkach Ozbrojených síl (OS) SR a na technike používanej v OS SR. Súčasne umožní rozvíjať zručnosti vodičov ozbrojených síl a reagovať tak napríklad aj na potreby vyplývajúce z modernizačných procesov.

„Možnosť získania vodičského oprávnenia môže byť zároveň ďalším z motivačných benefitov pre vstup občanov do Ozbrojených síl SR,“ vyzdvihol plukovník Pavol Barančík, veliteľ Základne výcviku a mobilizačného doplňovania Martin.

Výcvik ušetrí financie

Očakáva sa aj úspora financií, keďže počas uplynulých 20 rokov bol rezort nútený riešiť rozširovanie a získavanie vodičských oprávnení nákupom kurzov v civilných zariadeniach.

Na prvý výcvik vojenskej autoškoly na získanie vodičského oprávnenia skupiny B, ktorý bude ukončený 25. augusta, nastúpila desiatka profesionálnych vojakov. Výcvik je rozdelený na dve časti.

Teoretická časť aktuálneho výcviku sa koná v zrekonštruovaných učebniach martinskej základne, praktická časť sa bude realizovať na verejných komunikáciách posádky Martin. Základňa chce pripravovať záujemcov aj na vodičské oprávnenia ostatných skupín.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko