Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Strana Hlas-SD nominuje na predsedu parlamentu Richarda Rašiho

Nomináciu potvrdil minister práce Erik Tomáš.

Strana Hlas-SD nominuje na predsedu parlamentu Richarda Rašiho
Na snímke zľava Richard Raši a Matúš Šutaj Eštok. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Richard Raši bude nominantom strany Hlas-SD na post predsedu Národnej rady (NR) SR. Povedal to minister práce a podpredseda strany Erik Tomáš v diskusnej relácii Rádia Expres. Trvá na stanovisku, že pozícia naďalej patrí Hlasu-SD.

„My sa budeme dožadovať dodržania koaličnej dohody. Ak má existovať nejaká dôvera medzi partnermi, má sa opierať o koaličnú dohodu a programové vyhlásenie vlády,“ zdôraznil Tomáš s tým, že zvolením Pellegriniho za prezidenta sa nezmenili počty poslancov a politická mapa.

Ozrejmil, že podpredsedníčka Hlasu-SD Denisa Saková sa rozhodla pokračovať v práci ako ministerka hospodárstva. Zatiaľ nepovedal, kto nahradí Rašiho na poste ministra investícií a informatizácie.

Erik Tomáš od opozície podporu nečaká

Pri voľbe nového predsedu parlamentu neočakáva Tomáš od opozície podporu. Podčiarkol preto, že zvoliť si ho musí koalícia.

„Pokiaľ k dohode nedôjde, tak žiadna voľba nebude. Nič sa ale nedeje, nenaruší to chod parlamentu,“ uviedol s tým, že vedením NR SR už je poverený podpredseda snemovne Peter Žiga (Hlas-SD). Dodal tiež, že miesto Pellegriniho do parlamentu nastúpi náhradník a zákony vládnej koalície by mali prechádzať.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) počas víkendu vyhlásil, že „trojička“ v podobe prezidenta Pellegriniho, jeho ako premiéra a lídra SNS Andreja Danka ako šéfa NR SR by poukazovala na stabilitu vládnej koalície.

Označil to za svoj politický názor, keďže rešpektuje, že post patrí podľa platnej koaličnej zmluvy Hlasu-SD. Hovorí o potrebe dohody. Hlas-SD reagoval, že Ficov názor nezdieľa.

Danko už po voľbách prezidenta hovoril, že SNS je pripravená rokovať o podmienkach fungovania koalície do budúcna, pretože sa po prezidentských voľbách zásadne mení politická mapa.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko