Na hlavný obsah

Matovič: Je čas spýtať sa, či sa slovenské médiá vydali Kuciakovou cestou

Vo Veľkej Mači kritizoval bývalú vládu.

Matovič: Je čas spýtať sa, či sa slovenské médiá vydali Kuciakovou cestou
Na snímke predseda hnutia OĽANO Igor Matovič. Foto: TASR

Ján Kuciak staval svoje zistenia len na faktoch, dátach a reálnych zisteniach. Novinári by mali byť hľadačmi pravdy a uvedomovať si okrem slobody aj svoju zodpovednosť. Vyzval ich k tomu líder OĽANO Igor Matovič počas spomienky.

Kuciak mal podľa Matoviča lásku k pravde a jeho zistenia boli bez manipulácií. „Po piatich rokoch je tu priestor dať si ruku na srdce a pýtať sa, či sa slovenské médiá vydali Kuciakovou cestou,“ skonštatoval líder OĽANO počas brífingu vo Veľkej Mači.

Pripomenul, že na Slovensku ľudia vo veľkej miere veria dezinformáciám.

Vražda sa stala vďaka systému

Matovič vyzval novinárov, aby boli hľadačmi pravdy a aby ju nevytvárali. Novinári majú byť podľa neho zodpovední voči spoločnosti a odolávať pokušeniu používať manipulácie.

Vyhlásil, že vražda sa mohla odohrať vďaka systému, ktorý vytvorili lídri Smeru-SD a Hlasu-SD Robert Fico a Peter Pellegrini. Kritizoval, že niektorí novinári a politici legitimizujú Pellegriniho stranu ako budúceho koaličného partnera.

„Zrazu sa tvárime, akoby to nebol Smer,“ povedal a vyzval ostatné demokratické strany, ktoré chcú alternatívu, aby vylúčili z povolebnej spolupráce Hlas-SD.

Šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš pripomenul, že v týchto dňoch sa zamýšľame, či dnes už je Slovensko na tej správnej ceste.

„Aj keď som si vedomý, že sme určite aj my urobili mnoho chýb, budeme robiť všetko pre to, aby sme odkaz Jána Kuciaka zachovali,“ zdôraznil.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko