Na hlavný obsah

Fanúšikovia si už môžu zakúpiť vstupenky na hádzanárske ME 2022 na Slovensku

Najlacnejší balíček za 78 eur.

Fanúšikovia si už môžu zakúpiť vstupenky na hádzanárske ME 2022 na Slovensku
Slovensko bude v roku 2022 spolu s Maďarskom hostiť európsky šampionát hádzanárov. Foto: TASR

Organizátori majstrovstiev Európy hádzanárov 2022 na Slovensku a v Maďarsku spustili v utorok (2. 2.) prvú fázu predaja vstupeniek na zápasy v Bratislave a Košiciach.

Fanúšikovia dostanú možnosť zaobstarať si balíčky na šesť zápasov v základných skupinách D, E (v Bratislave) a F (Košice). Na bratislavskú štvrťfinálovú skupinu je pripravený dvanásťzápasový balíček.

Organizátori rozdelili vstupenky do troch cenových relácií a VIP, k dispozícii budú aj miesta pre imobilných fanúšikov, ktorí budú mať lístok zadarmo, vstup zaplatí iba sprievod. „Najlacnejší balíček bude stáť 78 eur na šesť zápasov základnej skupiny. Rozdelené sú na tri kategórie a VIP. Štvrťfinálový balíček na 12 zápasov sa začne na cene 212 eur,“ povedal predseda organizačného výboru EHF EURO 2022 Martin Simonides.

„Cenová politika je podmienená kontraktom s Európskou hádzanárskou federáciou a maďarským partnerom. Vychádza z minulých šampionátov. Spravili sme mix cien, museli sme zobrať do úvahy aj kvalitu hál a atraktivitu zápasov,“ vysvetlil cenovú politiku prezident Slovenského zväzu hádzanej Jaroslav Holeša.

Zrušenie šampionátu pre pandémiu nehrozí

O šampionáty je tradične veľký záujem, ale Holeša si uvedomuje, že súčasná pandemická situácia sa zrejme dotkne aj prvotnej fázy predaja vstupeniek. „Rád by som povedal, že očakávam od začiatku obrovský záujem, ale vieme, aká je doba a ťažko plánovať na budúci rok. Do predaja dávame iba 10 percent z celkovej kapacity. Očakávam teda pozvoľný rozbeh, neskôr však očakávame zvýšený záujem. Tieto šampionáty majú v posledných rokoch vypredanosť cez 90 percent, takže ak niekto chce ísť na zápasy, tento balíček je dobrá príležitosť.“

Pandémia koronavírusu v uplynulom období zmarila niekoľko veľkých podujatí, vlani museli preložiť olympiádu, MS v hokeji i futbalové EURO. Podľa organizátorov však podobný scenár hádzanárskemu šampionátu nehrozí, otázna zostáva divácka účasť.

„Šampionát určite bude, pretože v uplynulom období sa uskutočnili dva veľké turnaje – ME žien i MS mužov. S akým počtom fanúšikov, to si netrúfam odhadnúť, ale keď vidím situáciu s vakcináciou, verím v takú tú ľudskú nádej pre lepší život a verím v plné haly,“ povedal na online tlačovej konferencii Holeša, ktorý pripomenul, že aj napriek neistému vývoju pandémie sa fanúšikovia nemusia obávať kúpiť si vstupenky už teraz. „Garantujeme návratnosť sumy, takže fanúšik určite nepríde o peniaze. Okrem nás to garantuje aj predajca a Európska hádzanárska federácia.“

Predaj vstupeniek je na Slovensku iba v prvej fáze, v Maďarsku už 13. januára začali s predajom na final 4 víkend. Ďalšie vstupenky sa dostanú do predaja po skončení kvalifikácie a žrebe ME. Na záver spustia predaj na jednotlivé zápasy, to však iba v prípade, ak zostanú voľné miesta po predaji balíčkov. Jednotlivec si ich môže nakúpiť v maximálnom počte desať kusov. Z dôvodu ochrany životného prostredia pristúpili organizátori k inovatívnemu riešeniu, namiesto jedného lístka na jeden zápas, budú všetky duely na jednom hárku papiera.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport