Na hlavný obsah

Internetový gigant spúšťa službu pre spoluprácu s umelou inteligenciou už aj na Slovensku

Ide o doteraz najväčšiu geografickú a jazykovú expanziu služby.

Internetový gigant spúšťa službu pre spoluprácu s umelou inteligenciou už aj na Slovensku
Ilustračná snímka loga služby Bard. Foto: Unsplash

Spoločnosť Google oznámila doteraz najväčšiu geografickú a jazykovú expanziu svojej experimentálnej služby Bard. Určená je na spoluprácu s generatívnou umelou inteligenciou. Od štvrtka (13. 7.) je k dispozícii vo väčšine krajín a jazykoch, vrátane Slovenska a slovenčiny.

Google pridáva do služby Bard aj nové funkcie vo vybraných jazykoch, ako je napríklad možnosť pustiť si jeho odpovede formou hovoreného slova, zadávať mu úlohy prostredníctvom obrázkov alebo jedným tlačidlom upraviť odpoveď do piatich rôznych dĺžok a štýlov.

„Barda sme vytvorili s cieľom, aby sme ľuďom pomohli rozšíriť ich predstavivosť, podporili ich zvedavosť a pomohli im zrealizovať ich nápady. A to nielen tým, že zodpovieme konkrétnu otázku, ale aj tým, že na nej umožníme stavať a ďalej s ňou pracovať,” uviedol riaditeľ produktového manažmentu pre experimentálnu službu Bard Jack Krawczyk. Google spolupracoval na rozšírení Barda aj s odborníkmi, zákonodarcami a regulačnými orgánmi.

Spoločnosť oznámila aj ďalšie aktualizácie služby. Do nástroja sa nahrá obrázok a Bard v kombinácii s určitým zadaním obrázok buď ďalej zanalyzuje, alebo inak spracuje. Táto funkcia nateraz funguje v angličtine. Čoskoro sa však rozšíri aj do ďalších jazykov. Odteraz sa tiež dá pustiť si vo viac ako 40 jazykoch odpovede Barda ako hovorené slovo.

Novinkou je aj to, že jedným tlačidlom sa bude dať Bardovu odpoveď upraviť do piatich rôznych štýlov. Jednoduchého, dlhého, krátkeho, profesionálneho či neformálneho. Zatiaľ táto funkcia funguje v angličtine, ale onedlho bude aj v iných jazykoch. Google na základe spätnej väzby vývojárov z celého sveta pridal do služby aj možnosť exportovať kód Python vytvorený Bardom okrem Google Colab aj do Replitu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko