Na hlavný obsah

Rusko útočilo na Ukrajine. Tvrdí, že išlo o odvetný úder a zásah proti terorizmu

Ukrajina uviedla, že Rusi poškodili súkromné domy.

Rusko útočilo na Ukrajine. Tvrdí, že išlo o odvetný úder a zásah proti terorizmu
Hasiči hasia požiar a hľadajú obete v obytnej budove po ruskom ostreľovaní. Foto: TASR/AP

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že v noci na utorok podniklo „odvetný úder“ na objekty v ukrajinských mestách Mykolajiv a Odesa, kde sa údajne pripravovali teroristické útoky proti Rusku. Informovala o tom britská stanica BBC.

Ministerstvo dodalo, že v dôsledku tejto odvetnej operácie boli zničené sklady paliva s celkovým objemom približne 70.000 ton, z ktorých sa dodávalo palivo pre vojenskú techniku ukrajinskej armády.

Ukrajinská armáda predtým uviedla, že trosky zo zostrelených rakiet a s nimi súvisiaca tlaková vlna poškodili v Odese prístavnú infraštruktúru a súkromné domy, pričom bola zranená jedna osoba. BBC vo svojej správe podotkla, že v podmienkach vojny nemôže bezprostredne overiť tvrdenia bojujúcich strán.

BBC doplnila, že Krymský (Kerčský) most spájajúci juhoruský Krasnodarský kraj s Ruskom anektovaným a okupovaným Krymom bol v pondelok večer vyhodený do vzduchu údajne za pomoci námorných dronov. V dôsledku toho sa zrútil jeden úsek vozovky mosta, ale druhé, súbežné mostné pole útok nezasiahol a bola na ňom obnovená premávka.

BBC s odvolaním sa na ruskú agentúru Interfax informovala, že na prejazd na každej strane mosta čakali stovky áut. V smere z mesta Tamaň v Krasnodarskej oblasti bolo v kolóne približne 400 áut a na kerčskej strane 320 áut. Podľa BBC ruský prezident Vladimir Putin už v pondelok vyhlásil, že Rusko bude reagovať na útok na Krymský most.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet