Na hlavný obsah

VIDEO: Philipsen vyhral aj druhý hromadný dojazd na Tour, Sagan trinásty

Jesper Philipsen sa zároveň stal novým držiteľom zeleného dresu.

VIDEO: Philipsen vyhral aj druhý hromadný dojazd na Tour, Sagan trinásty
Belgičan Philipsen triumfoval v štvrtej etape na Tour de France, Foto: TASR/AP

Belgický cyklista Jasper Philipsen triumfoval aj v 4. etape 110. ročníka Tour de France. Jazdec stajne Alpecin-Deceuninck sa presadil opäť v hromadnom špurte a 181,8 km dlhú trasu z mesta Dax do Nogara zvládol za 4:25:28 h.

Druhý finišoval tesne Austrálčan Caleb Ewan (Lotto Dstny) a tretí skončil Nemec Phil Bauhaus (Bahrajn-Victorious). Slovák Peter Sagan obsadil 13. miesto.

Pozrite si záverečný špurt v štvrtej etape na Tour de France:

V utorok bola na programe rovinatá etapa s jediným menším stúpaním najnižšej 4. kategórie. Šancu tak opäť dostali šprintéri a keďže cyklisti mali za sebou náročný úvod v Baskicku a pred sebou stredajšiu prvú vysokohorskú etapu v Pyrenejach, rozhodli sa, že pôjdu pokope v pokojnom tempe.

Po štarte ani v ďalších kilometroch sa nik ani len nepokúsil dostať sa do úniku a tak pelotón, ktorý viedli jazdci Alpecinu a QuickStepu, len pomaly ukrajoval z porcie 181,8 km. V prvej polovici sa priemerná rýchlosť vyšplhala len na niečo okolo 35 km/h.

Dianie trochu rozprúdila až rýchlostná prémia za polovicou trasy, na ktorej bol prvý víťaz pondelkovej etapy Philipsen, Peter Sagan si pripísal osem bodov za ôsme miesto.

Vzápätí sa zrodil aj únik dňa, keď Benoit Cosnefroy (AG2R Citroën) vyzval Anthonyho Delaplacea (Arkéa-Samsic) a dvojica si vytvorila minútový náskok. Ich pokus však nemal reálnu šancu na úspech a šprintérske tímy bez problémov kontrolovali situáciu.

Etapa tak mierila k očakávanému hromadnému dojazdu na motoristickom okruhu Paula Armagnaca v Nogare. Predtým ešte cyklistov čakalo pár malých kopčekov a jediná horská prémia Cote de Demu najnižšej 4. kategórie. Tie však situáciu nezamiešali a 23 km pred cieľom sa skončil aj pokus dvojice v úniku.

V nervóznom závere sa bojovalo o pozície pred nájazdom na okruh, Sagan sa držal za vláčikom svojho bývalého tímu Bora-Hansgrohe.

Po príchode na okruh zostávali ešte dva kilometre a pelotón sa poriadne natiahol vtedy prišlo k pádu, keď na zemi skončil jeden z favoritov Fabio Jakobsen z QuickStepu, o chvíľu spadli aj ďalší a pozíciu stratil aj Sagan.

V samom závere sa zopakovala situácia z predošlého dňa Mathieu van der Poel výborne rozbehol Philipsena a ten si pripísal druhý triumf po sebe.

Rozhovor s Petrom Saganom tesne po dojazde:

Rozhovor s víťazom štvrtej etapy:

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport