Na hlavný obsah

Štyria ľudia utrpeli zranenia počas streľby na jednej z viedenských ulíc

Polícia neskôr zadržala štyroch podozrivých.

Štyria ľudia utrpeli zranenia počas streľby na jednej z viedenských ulíc
Ilustračná snímka, Viedeň. Foto: Unsplash

Štyria ľudia utrpeli zranenia počas streľby, ku ktorej došlo v sobotu (7. 10.) neskoro večer na jednej z viedenských ulíc. Páchatelia ušli z miesta činu na autách a polícia neskôr zadržala štyroch podozrivých, informuje agentúra AFP.

Viedenská polícia na platforme X (bývalom Twitteri) napísala, že streľba vypukla na ulici Floridusgasse vo štvrti Floridsdorf nachádzajúcej sa v severnej časti rakúskej metropoly. Strelné poranenia podľa nej utrpeli štyria ľudia. Závažnosť ich zranení však nešpecifikovala.

Rakúska tlačová agentúra APA uviedla, že polícia v súvislosti s prípadom zaistila dve autá zrejme patriace páchateľom a zatkla štyroch podozrivých, z ktorých traja sú občanmi Bosny. Bosnianskej národnosti sú i štyria zranení, uviedla polícia pre agentúru APA. Do policajnej operácie sa zapojili aj príslušníci špeciálnych jednotiek Cobra a WEGA.

Podľa bulvárneho denníka Kronen Zeitung streľba zrejme súvisela s vojnou medzi zločineckými gangmi. Iné rakúske médiá naznačovali, že mohlo ísť o dôsledok rodinnej hádky. Polícia bezprostredne o pozadí celej udalosti neinformovala.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet