Všetky duely na MS môžete sledovať naživo na RTVS.

Na snímke slovenskí reprezentanti v malom futbale. Foto: malyfutbal.sk

Slovenskí reprezentanti v malom futbale postúpili na MS v Spojených arabských emirátoch do štvrťfinále. V osemfinále zdolali Čiernu Horu 5:2.

Do zápasu lepšie vstúpili Čiernohorci, ktorí išli zásluhou Jovanoviča do vedenia, keď výborne zahrali priamy kop. V prvých desiatich minútach boli Čiernohorci aktívnejší. V 14. minúte však mali Slováci výhodu priameho kopu, ktorý zahrali signálom na Juhása a ten sa tvrdou strelou presadil a vyrovnal na 1:1.

Po góle začali hrať Slováci odvážnejšie a tlačili sa viac do šancí. V 20. minúte sa dostali do vedenia, keď sa strelecky presadil prvýkrát na turnaji Marek Blažej. Už o dve minúty viedli o dva góly, na 3:1 zvýšil Jaroslav Repa.

V druhom dejstve Čiernohorci tlačili a podarilo sa im aj znížiť na 2:3. V 42. minúte však Slováci opäť viedli o dva góly, zásluhou Filipa Kisa. Čierna Hora začala hrať power play, no slovenská obrana hrala zodpovedne. V poslednej minúte zápasu spečatil víťazstvo Tomáš Mikluš. Vo štvrťfinále bude súperom Slovákov lepší z dvojice Maďarsko – Egypt.

Slovensko – Čierna Hora 5:2 (3:1)

Góly: 13. Juhás, 20. Blažej, 22. Repa, 42. Kis, 50. Mikluš – 4. Jovanovič, 36. Mijovič

zostava SR: Feriančik, Pella – Juhás, Antol, Kis, Javnický, Mikluš, Blažej, Marušinec, Beliš, Repa, Kuhajdík, Bombicz, Gere, Jurkemik

I. polčas

Vstup do zápasu vyšiel lepšie súperovi, ktorý sa ujal vedenia po góle Jovanoviča :

Na 1:1 vyrovnal Juhás: