Na hlavný obsah

Protichodné vyhlášky o vlkovi: Podľa jednej je chráneným živočíchom, podľa druhej sa môže loviť

Ministerstvo pôdohospodárstva ich plánuje zjednotiť.

Protichodné vyhlášky o vlkovi: Podľa jednej je chráneným živočíchom, podľa druhej sa môže loviť
Ilustračná snímka vlka. Foto: TASR/AP

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka plánuje zjednotiť právnu úpravu, týkajúcu sa času lovu vlka dravého a vymedzenia území, na ktorých lov vlka dravého nebude možný. Rezort pripravuje novelizáciu vyhlášky k zákonu o poľovníctve.

Prijatím vyhlášky ministerstva životného prostredia k zákonu o ochrane prírody a krajiny podľa rezortu pôdohospodárstva nastala situácia, keď dva rovnocenné právne predpisy upravovali lov vlka dravého diametrálne odlišne.

„Kým jeden predpis zaradil vlka dravého medzi celoročne chránené živočíchy, druhý právny predpis určoval obdobie, kedy sa môže vlk dravý loviť,“ upozornilo ministerstvo. Súčasne prebiehajúcou novelizáciou oboch týchto predpisov sa podľa rezortu právna úprava v tejto oblasti zjednotí.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka určilo ročnú kvótu lovu vlka dravého v poľovníckej sezóne 2023/2024 na 60 jedincov.

Lov vlka dravého na základe tejto kvóty však bude možný až po zmene vyhlášky rezortu životného prostredia k zákonu o ochrane prírody a krajiny, ktorou sa vlk dravý vypustí zo zoznamu chránených živočíchov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko