Na hlavný obsah

RTVS poteší divákov na Štedrý deň novou rozprávkou. Dielo zosnulého režiséra dokončila jeho žiačka

Seriálovou novinkou bude titul Čas nádejí.

RTVS poteší divákov na Štedrý deň novou rozprávkou. Dielo zosnulého režiséra dokončila jeho žiačka
RTVS prinesie na Štedrý deň rozprávku Tri zlaté dukáty. Foto: RTVS

RTVS chystá do vysielania televíznu premiéru novej rozprávky aj nový výpravný historický seriál. Vianočnú rozprávku Tri zlaté dukáty, pod ktorú sa podpísala režisérka a scenáristka Mariana Čengel Solčanská, uvedie v premiére 24. decembra na Jednotke.

Osemdielny seriál Čas nádejí v réžii Jána Sebechlebského odvysiela od 7. januára. Informoval o tom manažment verejnoprávnej televízie, tvorcovia a herci na utorkovej tlačovej konferencii.

Štedrovečernú televíznu rozprávku ako klasický príbeh o boji dobra so zlom s typickými charaktermi a vzťahmi, odohrávajúci sa nie na kráľovskom dvore, ale v dedinskom prostredí, mal pôvodne nakrútiť Stanislav Párnický. Réžie a scenára sa po jeho predčasnom odchode ujala Mariana Čengel Solčanská.

„Táto rozprávka je pre mňa špeciálna hlavne tým, že je dedičstvom po mojom pedagógovi, ktorý mi zmenil život. Nikdy som nezdedila nič významnejšie a dojímavejšie ako toto dielo,“ uviedla režisérka k svojej tretej rozprávke Tri zlaté dukáty.

V rozprávke sa predstavia mladí slovenskí herci Katarína Krajčovičová a Ladislav Bédi. Zahrali si po boku hereckých kolegov Jozefa Vajdu, Jany Hubinskej Michala Isteníka, Ondreja Kovaľa, Juraja Hrčku, Mariána Labudu ml., Jitky Čvančarovej, Lukáša Pelča a ďalších.

Klip piesne Húsky od Márie Čírovej k novej vianočnej rozprávke Tri zlaté dukáty.

Seriálová novinka

Seriálovou novinkou bude titul Čas nádejí. Historický seriál mapuje osudy slovenskej rodiny v priebehu rokov 1914 až 1951.

V dramatickom príbehu plnom emócií a napínavých zvratov má divák možnosť sledovať najvýznamnejšie historické míľniky nášho národa, prvú svetovú vojnu a rozpad Rakúsko-Uhorska, vznik Československej republiky, druhú svetovú vojnu, Slovenské národné povstanie či február 1948. Seriálovú novinku bude RTVS vysielať na Jednotke od 7. januára každú nedeľu o 20.30 h.

V réžii Jána Sebechlebského sa v hlavných úlohách predstavia Dominika Morávková-Zeleníková a Daniel Žulčák. V seriáli uvidia diváci aj Róberta Siposa, Zuzanu Mauréry, Martina Šalacha, Mateja Landla, Katarínu Krajčovičovú, Judit Pecháček, Juraja Hrčku, Michala Režného, Petra Kočiša, Adyho Hajdu a ďalších.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko