Na hlavný obsah

Hokejové MS sa dohrajú s divákmi, na tribúny pustia zaočkovaných

Rozhodla o tom tamojšia vláda.

Hokejové MS sa dohrajú s divákmi, na tribúny pustia zaočkovaných
Na snímke makety divákov v zápase základnej A-skupiny Švajčiarsko - Slovensko na 84. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Foto: TASR

Lotyšskí diváci sa od 1. júna môžu zúčastniť na zápasoch svetového šampionátu v Rige. Vláda vo štvrtok (27. 5.) prijala rozhodnutie a doplnila epidemiologické a preventívne opatrenia pred šírením infekcie COVID-19. Na tribúnu sa dostanú len zaočkovaní fanúšikovia.

Lotyši budú musieť okrem vstupenky predložiť potvrdenie o absolvovaní oboch dávok očkovacej látky, alebo že sú už 90 dní od prvej dávky vakcíny AstraZeneca.

Fanúšikovia musia mať počas celého zápasu rúško a musia ho mať aj v okolí arény. Celkový počet divákov v Aréne Riga by nemal presiahnuť kapacitu 2 660 ľudí, do Olympijského športového centra pustia 1 058 ľudí.

Šéf organizačného výboru MS v Lotyšsku Edgars Buncis zatiaľ nepovedal, kedy si môžu diváci kúpiť vstupenky na jednotlivé zápasy. Minister zdravotníctva Daniels Pavluts upozornil, že vzhľadom na krátke časové obdobie v súvislosti s vývojom riešenia informačných technológií existujú riziká technických problémov. Konkrétne sa podľa Pavlutsa môže stať, že ľudia budú čeliť situáciám, keď systém nenájde ich certifikát. „Nemôžeme zaručiť, že v takom unáhlenom harmonograme bude všetko perfektné,“ zdôraznil minister pre lotyšské médiá.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport