Na hlavný obsah

Silný vietor na strednom Slovensku odpojil od elektriny tisícky domácností

Najviac zasiahnutým je okres Brezno.

Silný vietor na strednom Slovensku odpojil od elektriny tisícky domácností
Ilustračná snímka - stĺpy elektrického vedenia. Foto: TASR/AP

Husté sneženie sprevádzané silným vetrom zapríčinilo v Žilinskom a Banskobystrickom kraji nárast výpadkov elektriny. Problémy s jej distribúciou sa začali množiť v pondelok (17. 1.) podvečer a do rána ich pocítilo niekoľko tisíc odberných miest.

Momentálne čaká na odstránenie porúch ešte takmer dvetisíc domácností. TASR o tom v utorok (18. 1.) informoval hovorca Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslav Gejdoš.

Najviac zasiahnutou lokalitou je aktuálne podľa jeho slov okres Brezno, konkrétne obce Braväcovo a Beňuš, kde je mimo prevádzky 19 trafostaníc a bez elektriny približne 900 odberných miest.

„Viac ako 200 domácností čaká na obnovenie dodávky elektriny na Orave v obciach Vitanová, Oravský Podzámok a v turistickom stredisku Oravice. Rozsiahlejší výpadok elektriny je aj v obci Prochoť v okrese Žiar nad Hronom,“ priblížil hovorca.

Dodal, že vo väčšine prípadov spôsobili poruchy popadané stromy a konáre. Na niektorých miestach pretrhali vedenie, inde poškodili konzoly stĺpov či izolátory.

„Elektrikári zo SSD intenzívne pracujú, aby dotknutým obyvateľom obnovili dodávku elektriny čo najskôr,“ ubezpečil Gejdoš s tým, že počas dopoludnia by mali odstrániť väčšinu porúch.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny