V príprave na MS mladí Slováci podľahli Nemecku 0:5

Majstrovstvá začínajú 26. decembra.

Slovenskí hokejisti do 20 rokov v prípravnom zápase proti Nemecku. Foto: hockeyslovakia.sk

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov neuspeli v prvom prípravnom zápase pred juniorskými majstrovstvami sveta. V noci na pondelok (19. 12.) prehrali v kanadskom Trure s nemeckými rovesníkmi 0:5.

Zverenci trénera Ivana Feneša odohrajú pred šampionátom ešte dve prípravné stretnutia, vo štvrtok (22. 12.) o 0.30 h SEČ nastúpia proti Kanade a v generálke na MS sa v sobotu (24. 12.) o 0.00 h SEČ stretnú s Rakúskom.

Mladí Slováci nestačili na Nemcov, hoci mali v zápase jasnú streleckú prevahu – na strely vyhrali 33:21. V bránke SR sa predstavil Ján Korec. Duel nedohral František Dej, ktorý inkasoval v druhej tretine trest na päť minút + DKZ za faul na súpera.

Tri góly dali Nemci v presilovkách, dvakrát skóroval Quirin Bader. Informoval o tom web hockeyslovakia.sk.