Na hlavný obsah

Na bývalého diakona, ktorý podľa medializovaných informácií sexuálne zneužil 13-ročného bola podaná obžaloba

Hlavné pojednávanie doposiaľ vytýčené nebolo.

Na bývalého diakona, ktorý podľa medializovaných informácií sexuálne zneužil 13-ročného bola podaná obžaloba
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Na bývalého diakona Dávida B., ktorý podľa medializovaných informácií sexuálne zneužil 13-ročného chlapca v Moldave nad Bodvou, bola podaná obžaloba. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Krajskej prokuratúry Košice Jarmila Janová.

„V uvedenej veci bola podaná obžaloba na Okresný súd Košice-okolie, v tom čase Mestský súd Košice. Hlavné pojednávanie doposiaľ vytýčené nebolo,“ povedala.

Polícia podľa denníka Korzár začala trestné stíhanie vo veci zločinu sexuálneho zneužívania a zločinu šírenia toxikománie ešte vlani v auguste.

Ako pre TASR potvrdil hovorca Košickej arcidiecézy Jaroslav Fabian, Dávida B. odvolali z diakonskej praxe, má zakázaný verejný výkon diakonskej služby v akejkoľvek forme a v ktorejkoľvek farnosti.

Nie je kňazom a ani ako diakon nemá dovolené verejné účinkovanie pri liturgii. „V súčasnosti čerpá dovolenku do ukončenia pracovného pomeru. Arcibiskupský úrad rozviaže pracovný pomer k 15. júnu 2023. Takisto je k tomuto dátumu povinný uvoľniť bývanie v prešovskej farskej budove,“ uviedol.

V prípade, že bude oslobodený spod obžaloby a prípad bude úplne vyriešený, môže podľa jeho slov napísať žiadosť o opätovné zaradenie do pastoračnej služby v Košickej arcidiecéze. „Žiadosť bude posúdená aj podľa výsledkov orgánov činných v trestnom konaní,“ dodal Fabian.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko