Na hlavný obsah

Ak Severná Kórea zaútočí jadrovými zbraňami, musí počítať s koncom jej režimu, varovala Južná Kórea

Soul tak reagoval na predchádzajúce vyhlásenia Pchjongjangu.

Ak Severná Kórea zaútočí jadrovými zbraňami, musí počítať s koncom jej režimu, varovala Južná Kórea
Na snímke výbuch jadrovej zbrane. Foto: Wikipédia - Voľné dielo

Ak Severná Kórea zaútočí jadrovými zbraňami, musí počítať s tým, že to bude „koniec“ jej režimu, varovalo v piatok (21. 7.) juhokórejské ministerstvo obrany. Informovala agentúra DPA.

Soul varovaním reagoval na predchádzajúce vyhlásenia Pchjongjangu o možnom jadrovom konflikte, uviedla juhokórejská tlačová agentúra Jonhap.

Ak Severná Kórea zaútočí jadrovými zbraňami, nasledovať bude „okamžitá, zdrvujúca a rázna odpoveď Aliancie“, citovala agentúra Jonhap ministerstvo. Takýto útok by „viedol ku koncu režimu v Severnej Kórei“, dodala Jonhap.

Severná Kórea (KĽDR) vo štvrtok (20. 7.) kritizovala príchod americkej jadrovej ponorky do prístavu Pusan v Južnej Kórei a vyhlásila, že tento krok môže „prakticky spustiť najhoršiu krízu a jadrový konflikt“. Severná Kórea obvinila Spojené štáty z „nehorázneho jadrového vydierania“.

Napätie na Kórejskom polostrove nedávno výrazne stúplo, pripomína DPA. Severná Kórea podnikla už minulý rok bezprecedentnú sériu raketových testov a tento rok niekoľkokrát testovala rakety schopné niesť jadrové zbrane.

USA sa chcú stretnúť so svojimi dvoma ázijskými spojencami Japonskom a Južnou Kóreou v auguste na samite. Medzi hlavnými bodmi programu bude pravdepodobne práve konflikt so Severnou Kóreou.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet