Na hlavný obsah

Severná Kórea vystrelila smerom do Žltého mora niekoľko balistických rakiet

Odpaly sa uskutočnili približne o 04.00 h tamojšieho času.

Severná Kórea vystrelila smerom do Žltého mora niekoľko balistických rakiet
Na ilustračnej snímke správy na železničnej stanici v Soule informujú o ďalších severokórejských raketových testoch. Foto: TASR/AP

Severná Kórea vystrelila v sobotu (22. 7.) ráno smerom do Žltého mora medzi Čínou a Kórejským polostrovom niekoľko balistických rakiet. Informovala o tom agentúra Jonhap odvolávajúca sa na juhokórejskú armádu.

Odpaly sa uskutočnili približne o 04.00 h tamojšieho času. Juhokórejské a americké spravodajské služby ich v súčasnosti analyzujú, aby sa dozvedeli viac o type vystrelených rakiet a ďalších podrobnostiach.

K sobotňajším odpalom došlo iba tri dni po tom, ako Severná Kórea vystrelila dve rakety krátkeho doletu do vôd Japonského mora v noci na stredu. Najnovšia séria odpalov sa uskutočnila uprostred zvýšeného napätia na Kórejskom polostrove po utorkovom stretnutí tzv. Poradnej skupiny pre jadrové otázky (NCG), ktorá má zlepšiť koordináciu medzi USA a Južnou Kóreou v jadrových otázkach a zvýšiť pripravenosť na prípadný útok zo strany Severnej Kórey.

Juhokórejský prístav Pusan zároveň tento týždeň navštívila americká ponorka USS Kentucky, ktorá je vybavená balistickými raketami schopnými niesť jadrové hlavice. Prístav opustila v piatok.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet