Na hlavný obsah

Poľský vzdušný priestor narušili bieloruské vojenské vrtuľníky, NATO situáciu sleduje

Minister obrany chce zvýšiť ochranu poľských hraníc.

Poľský vzdušný priestor narušili bieloruské vojenské vrtuľníky, NATO situáciu sleduje
Ilustračná snímka - vrtuľník AH-64 Apache. Foto: unsplash.com

Severoatlantická aliancia (NATO) je v úzkom kontakte s poľskou vládou a urobí všetko potrebné pre zachovanie bezpečnosti územia svojich členov. Pre poľskú tlačovú agentúru PAP to v stredu povedal zdroj z NATO.

Poľský vzdušný priestor v utorok narušili dva bieloruské vojenské vrtuľníky. NATO preto pozorne sleduje situáciu na svojom východnom krídle, vrátane tohto incidentu, uviedol zdroj zo sídla NATO.

Zvýšia počet vojakov na hranici

Dva bieloruské vojenské vrtuľníky preleteli nad oblasťou Bielowieža blízko poľsko-bieloruskej hranice. Poľské ministerstvo obrany potom spresnilo, že leteli vo veľmi malej výške, aby sťažili radarom ich zaznamenanie.

Po narušení vzdušného priestoru poľský minister obrany zvolal zasadnutie výboru pre národnú bezpečnosť a obranu. Výsledkom je rozhodnutie zvýšiť počty vojakov popri hranici Poľska s Bieloruskom a umiestniť tam ďalšie vybavenie vrátane bojových vrtuľníkov.

Poľský námestník ministra obrany v stredu ráno označil incident za „provokáciu“ namierenú proti Poľsku a východnému krídlu NATO.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet