Na hlavný obsah

Tréner Miami Martino sa vyjadril k možnému hosťovaniu Messiho v Barcelone

Sezóna v MLS tradične finišuje na konci kalendárneho roka.

Tréner Miami Martino sa vyjadril k možnému hosťovaniu Messiho v Barcelone
Lionel Messi oslavuje gól v zápase semifinále Leagues Cup-u vo futbale Inter Miami - Philadelphia Union. Foto: TASR/AP

Tréner Gerardo Martino z amerického futbalového klubu Interu Miami v zámorskej MLS priznal, že nevie o záujme španielskeho klubu FC Barcelona o hosťovanie argentínskeho útočníka Lionela Messiho v priebehu aktuálneho ročníka 2023/2024.

Ako referuje web football-espana.net, podľa 60-ročného kouča sa dohady o možnom januárovom „zapožičaní“ sedemnásobného najlepšieho svetového futbalistu do Španielska nezakladajú na pravde.

Sezóna v MLS tradične finišuje na konci kalendárneho roka, čo v minulosti využili viacerí hviezdni hráči na krátkodobé hosťovanie v európskych kluboch. V súvislosti s Messim sa v médiách objavili správy, že sa na budúci mesiac chystá navštíviť Katalánsko, no Martino tvrdí, že Messiho cesta nesúvisí s futbalom. „Ide sa zabaviť? Možno zavíta do Barcelony. Okrem toho o tom nič neviem,“ poznamenal Martino v rozhovore pre web goal.com.

Očakáva sa, že Messi už nezasiahne do zostávajúcich dvoch duelov svojho klubu v základnej časti doma a vonku proti Charlotte. Prvý pravdepodobne nestihne pre povinnosti v národnom tíme. V druhom zas nemá zmysel nasadiť ho, keďže pre Inter to bude definitívna rozlúčka so sezónou. S klubom z Miami má Argentínčan zmluvu aj na nasledujúce dva súťažné ročníky.

Argentínčan nastrieľal v drese floridského tímu doposiaľ 11 gólov a pridal päť asistencií. Miami navyše doviedol k celkovému prvenstvu v pohárovej súťaži Leagues Cup. Pre Messiho to bola 44. trofej v kariére, v ich počte patrí k najúspešnejším futbalistom histórie.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport