Na hlavný obsah

Seniorka z Bratislavy prišla o takmer 300-tisíc eur. Podvodníkom nechala aj platobnú kartu s PIN kódom

Podvodník kontaktoval seniorku telefonicky.

Seniorka z Bratislavy prišla o takmer 300-tisíc eur. Podvodníkom nechala aj platobnú kartu s PIN kódom
Ilustračná snímka. Foto: ČTK/DPA/FrankHoermann/SVEN SIMON

Podvodníci okradli 73-ročnú seniorku z bratislavskej Petržalky o 275 900 eur. Neznámy páchateľ počas 22 dní telefonicky kontaktoval seniorku dokopy 160-krát, pričom celkovo spolu hovorili 18,3 hodiny.

Vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu spáchaného na chránenej osobe. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Jana Šimunková.

Seniorku kontaktoval neznámy muž s naliehavou prosbou o finančnú pomoc. V telefóne sa jej predstavil ako priateľ jej netere. „Oznámil jej, že je vo veľkej finančnej a časovej tiesni, a preto urýchlene potrebuje požičať čo najviac peňazí. Účel a ani výšku sumy jej nešpecifikoval,“ povedala Šimunková.

Dodala, že seniorka vybrala zo svojho účtu 24-tisíc eur, ktoré odovzdala pri nemocnici na Kramároch „blízkemu priateľovi“ neterinho priateľa.

Podvodník sa podľa polície ozval opäť a seniorku žiadal o peniaze, ktoré potreboval na investovanie do zlata. Poškodená súhlasila a podľa jeho pokynov išla k smetiakom nachádzajúcich sa v blízkosti jej domu. Tam položila igelitku s hotovosťou 129-tisíc eur, priblížila.

Šimunková pokračuje, že zlodej opakovane žiadal od seniorky peniaze na investovanie do zlata. Tá opäť zabalila do igelitky ďalších 103-tisíc eur v hotovosti, ktoré následne uložila pri rovnakých smetiakoch.

„Pri jednom z odovzdávaní peňazí seniorka vložila do igelitky aj platobnú kartu s PIN kódom, z ktorej jej páchatelia vybrali ďalších 19 900 eur z rôznych bankomatov v Prahe,“ povedala.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko