Na hlavný obsah

Pri Líbyi sa utopilo vyše 60 migrantov vrátane žien a detí

Ďalších 25 ľudí sa podarilo zachrániť.

 Najmenej 61 migrantov, vrátane žien a detí, sa pravdepodobne utopilo pri nehode ich plavidla pri brehoch Líbye. Ďalších 25 ľudí sa podarilo zachrániť. Informovala o tom v sobotu (16. 12.) agentúra AFP s odvolaním sa na Medzinárodnú organizáciu pre migráciu (IOM).

„Veľké množstvo migrantov, okolo 61, zrejme zahynulo po tom, ako mohutné vlny potopili ich plavidlo, ktoré vyrazilo z prístavu Zuára na severozápade Líbye s 86 ľuďmi na palube,“ uviedla IOM.

„Väčšina z nich pochádzala z Nigérie, Gambie a ďalších afrických krajín,“ dodala organizácia. Podľa nej boli zachránení migranti prevezení do detenčného zariadenia v Líbyi.

„Tento rok prišlo o život v centrálnom Stredomorí už viac ako 2,25-tisíca ľudí,“ napísal na sociálnej sieti hovorca IOM Flavio di Giacomo. „Toto obrovské číslo ukazuje, že bohužiaľ nerobíme dosť pre záchranu životov na mori,“ dodal.

Migranti v centrálnom Stredomorí mieriaci do Európy vyplávajú prevažne na malých člnoch z Líbye či Tuniska. Snažia sa dosiahnuť brehy Talianska. Podľa Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) tento rok priplávalo po tejto trase do Talianska už viac ako 153-tisíc migrantov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet