Na hlavný obsah

Zomrela herečka Anne Hecheová, odpojili ju od prístrojov

Po nehode bola v kritickom stave.

Zomrela herečka Anne Hecheová, odpojili ju od prístrojov
Americká herečka Anne Hecheová. Foto: TASR/AP

Americká herečka Anne Hecheová zomrela v piatok (12. 8.) vo veku 53 rokov po tom, čo ju v nemocnici v Los Angeles odpojili od prístrojov. Hecheová bola v kritickom stave od automobilovej nehody, ktorú mala pred týždňom. Informuje o tom britský denník The Guardian, ktorý sa odvoláva na oznámenie jej rodiny.

Hasiči, ktorí ju minulý piatok (5. 8.) vyslobodzovali z vraku auta, uviedli, že v tom čase ešte bola schopná rozprávať. Krátko nato však stratila vedomie a po troch dňoch jej príbuzní oznámili, že sa nachádza v kritickom stave a upadla do kómy.

V piatok rodina vo vyhlásení informovala, že Hecheová utrpela ťažké zranenie mozgu a už nemá nádej na prežitie. Na prístrojoch ju ponechali, iba kým sa nezistí, či jej orgány nebude možné darovať.

Portál TMZ vo štvrtok (11. 8.) napísal, že Hecheová bola za volantom zrejme pod vplyvom kokaínu. Pôvodne sa špekulovalo, že bola opitá. Jeden zo zdrojov pre TMZ však uviedol, že prítomnosť fentanylu v krvi mohla byť aj dôsledkom nemocničnej liečby.

Ako uviedol denník New York Post, Hecheová vrazila autom do domu na predmestí Los Angeles a pri nehode utrpela okrem iného ťažké popáleniny. Požiar likvidovalo až 60 hasičov. Podľa kamerových záznamov pred nárazom jazdila nevyspytateľne a takmer zrazila chodca.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet