Na hlavný obsah

Pojednávanie v kauze Mýtnik opäť odročili, Brhel je stále hospitalizovaný

Pokračovať sa bude v júli.

Pojednávanie v kauze Mýtnik opäť odročili, Brhel je stále hospitalizovaný
Obžalovaný Jozef Brhel na súde. Foto: TASR/Ján Krošlák

Hlavné pojednávanie v kauze Mýtnik musel senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v piatok (23. 6.) odročiť. Pokračovať bude v júli. Dôvodom je neprítomnosť obžalovaného podnikateľa Jozefa Brhela staršieho, ktorého v stredu (21. 6.) večer náhle hospitalizovali.

Z rovnakého dôvodu sa nepojednávalo ani vo štvrtok (22. 6.), požiadal o to Brhelov obhajca Michal Mandzák a senát mu vyhovel. „Pokiaľ bude môj klient práceneschopný, v nemocničnom zariadení, tak je nemožné, aby tu zajtra bol. Nie som lekár, neviem sa vyjadriť, ale myslím si, že zajtra sa bude odročovať,“ avizoval v predstihu Mandzák.

Obžalovaný sa nemohol dostaviť, o čom jeho obhajoba predložila súdu zdravotné potvrdenia. Nedal ani súhlas, aby sa konalo v jeho neprítomnosti.

Podľa obžalovaného Jozefa Brhela mladšieho sa pod podlomené zdravie jeho otca mala podpísať nezákonná väzba. „Všetci pevne veríme, že sa z toho dostane a čoskoro bude doma,“ reagoval. Nechcel bližšie konkretizovať, čo presne sa stalo. Ako však zdôraznil, na dvojdňové júnové pokračovanie pojednávania boli spolu s tímom obhajcov pripravení.

„Podarilo sa nám zabezpečiť posudok medzinárodného experta z oblasti ochrany majetkových práv duševného vlastníctva. Na základe záujmu súdu sme ho oslovili, aby urobil posudok na konkrétnu štruktúru spoločnosti Allexis, ktorý vypracoval a aktuálne sa prekladá. Absolútne vylučuje pranie špinavých peňazí,“ konštatoval Brhel mladší.

Vo štvrtok mal vypovedať aj exminister financií a guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír. „Prišiel som vypovedať, nemohol som vypovedať,“ poznamenal pri odchode zo ŠTS. Ten stanovil nový termín jeho výpovede na 21. júla.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko