Na hlavný obsah

Cyklistka Jenčušová siahala na ME na medailu, napokon ju od nej delili 2,3 sekundy

V časovke žien do 23 rokov skončila štvrtá.

Cyklistka Jenčušová siahala na ME na medailu, napokon ju od nej delili 2,3 sekundy
Slovenská cyklistka Nora Jenčušová. Foto: www.cycling-info.sk/Matej Červenka)

Slovenská cyklistka Nora Jenčušová obsadila v stredajšej (20. 9.) časovke žien do 23 rokov na ME v holandskom Emmene 4. miesto. Od pódiového umiestnenia ju delili iba 2,3 sekundy. Zlato získala Britka Jane Backstedtová, na ktorú Jenčušová stratila 1:35 min. Medzi juniormi skončil Matthias Schwarzbacher na 15. priečke.

„Chcela som byť do top 10 a top 5 by som už brala za úžasný výsledok. A teraz je z toho štvrté miesto, čo je super výsledok. Isteže som spokojná, no keby to nebolo také tesné na medailu,“ citoval Jenčušovú špecializovaný portál cycling-info.sk.

„Trať mi celkom sedela, pretože bola čisto silová a bol aj silný nárazový vietor, s ktorým som nemala až taký veľký problém, hoci na neho nie som zvyknutá. Aj keď cítim únavu z celej sezóny a pred týždňom som šla sedemdňový ´etapák´, išlo sa mi dobre. S trénerkou som to dobre vyladila. Príprava celej sezóny smerovala k tejto časovke, takže som rada, že vyšla. No mrzia ma tie dve sekundy. Keďže v našej kategórii do 23 rokov sú ME nabitejšie ako MS, vedela som, že bude veľká konkurencia.“

Schwarzbacher najlepším Slovákom na 15. priečke

Schwarzbacher zaostal medzi juniormi za víťazom Albertom Withenom Philipsenom z Dánskao 1:27 minúty. Nór Jörgen Nordhagen skončil druhý so stratou 46 sekúnd, bronz si vyjazdil Sente Sentjens z Belgicka.

„S výsledkom som spokojný, od štartu som sa snažil držať konštantný výkon, čo sa mi darilo. Jediný problém mi robili silné nárazy vetra, ktoré ma vždy mierne vyviedli z tempa. Takýto výsledok som nečakal, keďže som bol v uplynulých troch týždňoch dvakrát chorý,“ uviedol Schwarzbacher v tlačovej správe Slovenského zväzu cyklistiky.

Slovensko reprezentovala medzi juniormi až trojica jazdcov. Dominik Dunár figuroval v cieli na 32. priečke a Samuel Novák obsadil 52. pozíciu. Medzi mužmi do 23 rokov klasifikovali Slováka Filipa Lohinského na 33. mieste. Do cieľa prišiel po problémoch so zadným kolesom s mankom 3:18,26 min na víťaza Aleca Sagaerta z Belgicka.

Medzi juniorkami triumfovala Talianka Federica Venturelliová, keď dosiahla čas 26:24 minúty. Striebro získala Stina Kageviová zo Švédska a na pódiu ich doplnila Nemka Hannah Kunzová. Slovensko v tejto súťaži nemalo zastúpenie.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport