Na hlavný obsah

Na Slovensku už nasnežilo, niekde pribudli aj desiatky centimetrov snehu

Informujú o tom meteorológovia.

Sneh bol v piatok ráno v polohách okolo 900 metrov nad morom. Od 1. októbra do 16. novembra napršalo 120 až 200 milimetrov zrážok. Na sociálnej sieti o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), v príspevku nájdete aj fotografiu.

„Počas minulej noci a piatkového predpoludnia sa na našom území opäť na mnohých miestach vyskytol dážď, od výšky 1000 metrov, lokálne už od 800 metrov, snežilo. Ráno hlásilo Štrbské Pleso 14 centimetrov snehu, Chopok mal už 55 centimetrov snehu. Bielo bolo aj v Liptovskej Tepličke,“ priblížili meteorológovia.

Od 1. októbra do 16. novembra sa cez Slovensko viackrát presúval v nízkom tlaku vzduchu od západu na východ studený front, ktorý sa podľa SHMÚ vlnil nad krajinou.

„Za toto obdobie spadlo na Slovensku zväčša 120 až 200 milimetrov zrážok. Banská Štiavnica hlásila dokonca 253 a Banská Bystrica až 255 milimetrov,“ poznamenali meteorológovia. Zároveň dodali, že v oboch mestách spadlo za 47 dní približne 2,5- až trikrát viac zrážok, ako je normál za toto obdobie.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko