Na hlavný obsah

Rakúsko predĺžilo kontroly na hraniciach so Slovenskom o ďalších 20 dní

Opatrenie má pomôcť s bojom proti nelegálnej migrácii a pašerákom ľudí.

Rakúsko predĺžilo kontroly na hraniciach so Slovenskom o ďalších 20 dní
Na ilustračnej snímke kontrola na hraniciach. Foto: ČTK / Šálek Václav

Rakúsko predĺžilo kontroly na hraniciach so Slovenskom o ďalších 20 dní. Informovala o tom v piatok (3. 11.) agentúra APA s odvolaním sa na oznámenie ministerstva vnútra. Opatrenie má pomôcť s bojom proti nelegálnej migrácii a pašerákom ľudí. Od začiatku októbra sa podľa ministerstva vďaka kontrolám podarilo zadržať 19 pašerákov a 180 ľudí, ktorí ilegálne prekročili hranice.

O predĺžení kontrol na hraniciach tento týždeň už rozhodlo Slovensko, Poľsko, Slovinsko, Taliansko a Česká republika. Väčšina týchto krajín kontroly zaviedla začiatkom októbra pre rastúci počet migrantov, ktorí na vstup do Európskej únie využívajú takzvanú západobalkánsku trasu.

Rakúsko zaviedlo kontroly na hraniciach so Slovenskom 3. októbra, 12. októbra ich potom o 20 dní predĺžilo. Hliadky na hraniciach s Českom Rakúsko predĺžilo 28. októbra.

„Polícia musí byť rýchlejšia ako prevádzači. Preto sme zaviedli tieto hraničné kontroly, kým prevádzači zmenia svoje trasy. O tom, že je boj proti týmto zločincom úspešný, svedčí počet zadržaných,“ uviedol minister vnútra Gerhard Karner.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko