Na hlavný obsah

Najsledovanejším politikom na facebooku bola prezidentka Čaputová. Tento politik bol na sociálnej sieti najaktívnejší

Účty analyzovala UCM v Trnave.

Najsledovanejším politikom na facebooku bola prezidentka Čaputová. Tento politik bol na sociálnej sieti najaktívnejší
Na snímke (zľava) prezidentka SR Zuzana Čaputová, predseda NR SR Peter Pellegrini a predseda Vlády SR Robert Fico. Foto: TASR/Martin Baumann, Jakub Kotian, Pavol Zachar, Koláž RTVS

Prezidentka Zuzana Čaputová, predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD), predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) a poslanec NR SR Igor Matovič (hnutie Slovensko) viedli v závere minulého roka rebríček počtu fanúšikov na sociálnej sieti facebook.

Vyplýva to z analýzy profilov a stránok politikov, ktorú vypracovala Fakulta masmediálnej komunikácie (FMK) Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) v Trnave, informoval o tom Peter Krajčovič z UCM.

Prezidentka mala na sociálnej sieti Facebook (FB) k 31. decembru 386-tisíc sledovateľov, na sieti Instagram vyše 480-tisíc. Stránka Pellegriniho na FB mala 326 475 sledovateľov.

Najviac nových sledovateľov v roku 2023 získala stránka predsedu vlády, ktorej za rok pribudlo 82 865 nových sledovateľov. Štvrtý najvyšší počet má Matovič, ktorý na FB stále využíva svoj súkromný profil. V roku 2023 mal 272 844 odberateľov.

Najviac, spolu 914 príspevkov na FB, publikovala stránka Pellegriniho. Na stránke podpredsedu NR SR Michala Šimečku (PS) pribudlo 885 a bývalého poslanca NR SR Milana Mazureka (Republika) 784.

Najviac videí publikovali stránky Mazureka (360), Pellegriniho (338) a europoslanca Milana Uhríka z Republiky (272). Najväčší počet interakcií však podľa analýzy FMK zaznamenali videá publikované na stránke predsedu vlády, takmer 5,2 milióna.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko