Niké liga: Banská Bystrica remizovala s Trenčínom. Najväčšiu nevyužil Soares

V prvom polčase boli viac na lopte hostia.

Na snímke zľava Damián Bariš (Trenčín) a Martin Rymarenko (Banská Bystrica). Foto: TASR/Ján Krošlák

V piatkovom (16. 2.) zápase 20. kola futbalovej Niké ligy remizovala Banská Bystrica s Trenčínom 1:1. Do vedenia išli domáci Polievkom jeho 11 gólom v sezóne, ale aktívnejší futbalisti spod hradu Matúša Čáka zaslúžene vyrovnali Gajdošom.

V prvom polčase boli viac na lopte hostia, boli aktívnejší a vytvorili si šance. Najväčšiu nevyužil v 41. minúte Soares, keď strieľal v malom vápne do žrde.

Na začiatku druhého polčasu Gajdoš sám pred brankárom Hruškom v šestnástke neposlal loptu do odkrytej bránky.

A tak prišiel trest. Po centri Marquinha sa presadil pri žrdi hlavou kanonier Róbert Polievka. Trenčania nepoľavili a v 70. minúte vyrovnal spoza šestnástky parádnou strelou presne k žrdi Gajdoš. V nadstavenom čase nevyužil veľkú šancu Hollý, takže oba tímy si body delili.

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 1:1 (0:0)

Góly: 58. Polievka – 70. Gajdoš. Rozhodovali: Ruc – Pozor, Kmec, ŽK: Marquinho – Gong, 836 divákov.

Banská Bystrica: Hruška – Pišoja, Hlinka, Willwéber, Záhumenský – Veselovský (80. Depetris), Richtárech (76. Považanec), B. Ľupták, Marquinho (85. Hanes) – Polievka, Rymarenko

Trenčín: Kukučka – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský – Bariš – Gong (76. Sunday), Ibrahim, Gajdoš (90.+1 Hájovský), Soares – D. Hollý