Niké liga: Slovan vstúpil do jarnej časti suverénne, Zlaté Moravce a Michalovce ešte neokúsili chuť víťazstva

Na čele tabuľky je Slovan, na jej dnes Zlaté Moravce.

Niké liga: Slovan vstúpil do jarnej časti suverénne,  Zlaté Moravce a Michalovce ešte neokúsili chuť víťazstva
Na snímke hráči AS Trenčín sa tešia po góle. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Futbalisti Slovana Bratislava majú po prvom jarnom kole na čele Niké ligy už desaťbodový náskok. Pozíciu suverénneho lídra tabuľky potvrdili hladkým triumfom v šlágri 19. kola na ihrisku Žiliny 4:0. Zverenci Vladimíra Weissa staršieho natiahli šnúru bez prehry v lige na 14 zápasov.

Žilina zostala napriek prehre na druhej priečke, šancu dostať sa pred ňu nevyužila Trnava. Spartak prehral na ihrisku MFK Ružomberok 0:1 a je dva body za „šošonmi“. Ružomberok natiahol šnúru bez prehry v najvyššej súťaži na šesť zápasov a je ôsmy.

Všetky tímy od štvrtého po siedmu pozíciu, bojujúce o postup do hornej šestky, bodovali naplno a majú zhodne 32 bodov – Podbrezová zdolala Michalovce 2:1, Trenčín si poradil s Košicami 4:1.

Dunajská Streda vyhrala nad Skalicou 1:0 a Banská Bystrica uspela na pôde posledného ViOnu 2:0. Michalovce i Zlaté Moravce naďalej čakajú na prvé ligové víťazstvo v sezóne.

Slovan natiahol víťaznú šnúru

Futbalisti Slovana Bratislava vstúpili úspešne do jarnej časti Niké ligy. V piatkovom (9. 2.) 19. kole zvíťazili na ihrisku Žiliny hladko 4:0 a zvýšili náskok na čele tabuľky pred „šošonmi“ na 10 bodov.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:2)

Góly: 9. Barseghjan, 36. Weiss ml., 82. Kankava, 90.+6 Rodrigues (z 11 m). Rozhodovali: Ziemba – Poláček, Bednár, ŽK: Minárik (Žilina), 4235 divákov.

Žilina: Belko – Leitner, Minárik, Ndjeungoue – Ďatko (46. Bari), Adang (73. Nsona), Gidi (73. Myslovič), Javorček – Essomba (73. Sauer), Bile (46. Iľko), Jambor

Slovan: Borjan (59. Trnovský) – Blackman, Kašia, Bajrič, Wimmer – Zmrhal, Kankava, Savvidis (90.+2 Pauschek), Barseghjan (90.+2 Lichý), Weiss ml. (72. Rodrigues) – Strelec (90.+2 Marcelli)

Zverenci Vladimíra Weissa staršieho natiahli šnúru bez prehry v lige na 14 zápasov a pod Dubňom boli lepším mužstvom. V prvom polčase im najskôr vyšla kolmá akcia po osi Vladimír Weiss ml. – David Strelec – Tigran Barseghjan a arménsky útočník zblízka otvoril skóre.

Druhý gól dal Weiss, keď arbiter Ziemba dostal od videorozhodcu pokyn, aby si išiel pozrieť situáciu po rohovom kope Slovana, keď Adango v šestnástke zahral rukou. Belko strelu krídelníka hostí z jedenástky vyrazil, no Weiss sa už z dorážky nemýlil – 0:2.

V 82. minúte sa presadil aj Jaba Kankava a skóre duelu uzavrel Gerson Rodrigues, keď premenil pokutový kop po faule Ndjeungouea na Blackmana. Niké liga má cez víkend na programe ďalších päť zápasov.

V Ružomberku padol jediný gól

Futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v sobotnom (10. 2.) dueli 19. kola Niké ligy nad Spartakom Trnava 1:0 a šnúru bez prehry v najvyššej súťaži natiahli na šesť zápasov. Patrí im ôsma priečka, Trnava nevyužila šancu dostať sa pred Žilinu a zostala tretia o dva body za ňou.

MFK Ružomberok – Spartak Trnava 1:0 (1:0)

Gól: 24. Lavrinčík. Rozhodovali: Glova – Straka, Vitko, ŽK: Tučný, Frühwald – Poznar, Daniel, 1374 divákov

Ružomberok: Frühwald – Luterán, Malý, Maslo, Gabriel, Tučný (62. Seleký) – Múdry (77. Sefčík), Zsigmund, Lavrinčík – Hladík (62. Boďa), Chrien (83. Kotula)

Trnava: Takáč – Šulek, Koštrna, Štetina, Mikovič (59. Burke)- Zeljkovič – Bukata (70. Paur), Bernát (59. Bainovič) – Ofori (59. Azango), Poznar, Daniel

O osude duelu rozhodla akcia z 24. minúty, keď Jan Hladík potiahol ružomberskú akciu po pravom kraji, na hranici „veľkého vápna“ oslovil nabiehajúceho Samuela Lavrinčíka a ten presnou strelou k pravej žrdi zaznamenal jediný gól stretnutia.

Trnava sa najmä v druhom polčase snažila vydolovať aspoň bod, no na veľmi dobre pracujúcu defenzívu Liptákov recept nenašla.

Zlaté Moravce s ďalšou prehrou

Futbalisti ViOnu Zlaté Moravce-Vráble sa ani v 19. kole Niké ligy nedočkali prvého víťazstva v tejto sezóne. V sobotňajšom (10. 2.) stretnutí úvodného jarného kola prehrali s MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 a so štyrmi bodmi uzatvárajú 12-člennú tabuľku. Dukla sa udržala na štvrtom mieste.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:0)

Góly: 61. Willwéber, 72. Záhumenský, ŽK: Moško, Mondek – Záhumenský, Godál, Migaľa, ČK: 51. Godál (Dukla) po 2. ŽK. Rozhodovali: Očenáš – Hancko, Pacák, 2067 divákov.

Zlaté Moravce: Lukáč – Suľa, Moško (46. Majdan), Drame, Jinjolava – Duga – Mészáros (76. Mondek), Balič, Brenkus (65. Nonikašvili), Tabatadze (65. J. Švec) – Kuzma (76. Balaj)

Banská Bystrica: Hruška – Pišoja, Migaľa, Godál, Willwéber, Záhumenský – Richtárech, Slebodník (55. Ľupták), Hlinka – Polievka (89. Depetris), Rymarenko (84. Považanec)

Banská Bystrica mohla ísť do vedenia v 12. minúte, no Godál nepremenil jedenástku. Krátko po prestávke kapitán Dukly oslabil svoj tím, keď sa po druhej žltej karte musel porúčať pod sprchy.

Už o chvíľu však hostia napriek početnej nevýhode otvorili skóre. Po Polievkovom centri sa presadil hlavou Willwéber a ich triumf poistil v 72. minúte ďalší obranca Záhumenský.

Podbrezová s víťazným vstupom do jarnej časti

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vstúpili do jarnej časti Niké ligy víťazstvom. V sobotnom (10. 2.) dueli 19. kola zdolali MFK Zemplín Michalovce 2:1. Domáci bodovali naplno po dvoch predchádzajúcich ligových prehrách. Zemplínčania stále čakajú na prvú výhru v najvyššej súťaži v tejto sezóne a patrí im predposledná priečka.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:0)

Góly: 2. Paraj, 69. Sanusi – 77. Marcin (z 11m). ŽK: Paraj – Niarchos, Shimamura. Rozhodovali: Dohál – Štrbo, Košecký, 741 divákov.

Podbrezová: Rehák – M. K. Bartoš, Bakaľa, Mielke – Kováčik, Bajo, Chyla, Paraj – Galčík (86. Markovič), Kabongo (72. Osei), Sanusi (72. Talakov, 90+4 Š. Faško)

Michalovce: Frelih – Bednár (82. Magda), Dzotsenidze, Volanakis – Shimamura, Vaško (68. Van Kessel), S. Danko (82. Žofčák), Veremieiev – Niarchos (56. Issa), Arevalo (68. Ramos), Marcin

Úvodný gól padol už po sto sekundách. Brankár Frelih nepresne rozohral, loptu zachytil Kováčik, posunul ju Parajovi a ten z 15 metrov vystrelil presne k žrdi. Na začiatku druhého polčasu Frelih fauloval domáceho Kabonga, ale sám faulovaný nepremenil penaltu.

Napokon na 2:0 zvýšil v 69. minúte Sanusi pri zadnej žrdi po centri Kováčika. Michalovčania zásluhou Marcina z penalty zdramatizovali koncovku, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Brunetti rozhodol o troch bodoch pre Dunajskostredčanov

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili v 19. kole Niké ligy nad MFK Skalica 1:0. Jediný gól padol v 69. minúte, jeho autorom bol Brunetti, ktorý prekonal Junasa hlavou. DAC získal dôležité body v boji o hornú šestku.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Skalica 1:0 (0:0)

Gól: 69. Brunetti, ŽK: Gruszkowski, Goure, Herc – Krčík. Rozhodovali: Kráľovič – Pozor, Štofik, 4836 divákov

DAC: Popovič – Gruszkowski, Kačaraba, Brunetti, Andzouana (83. Oddei) – Vitális, Dimun, Jürgens (78. Herc) – Dolček (46. Mendez), Trusa, Ramadan (68. Goure)

Skalica: Junas – Krčík, Hradecký, Podhorin, Černek – Morong, M. Nagy, Hollý (74. Mášik), Gaži (82. Matejov) – Haša (74. Vlasko), Smékal (62. Sobczyk)

V Košiciach vyťahoval rozhodca červenú kartu už v piatej minúte

Futbalisti AS Trenčín vstúpili víťazne do jarnej časti Niké ligy. V nedeľnom (11. 2.) súboji 19. kola zdolali FC Košice 4:1 a získali dôležité body v boji o hornú šestku. Trenčín je v tabuľke priebežne piaty, Košice na 10. priečke.

AS Trenčín – FC Košice 4:1 (2:0)

Góly: 6. Gong, 43. Kružliak (vl.), 58. Hollý, 71. Gajdoš – 70. Fabiš. Rozhodovali: Smolák – Jekkel, Ferenc, ŽK: Stojsavljevič, Kozlovský – Šindelář, Medveď, ČK: 5. Golikov (Košice)

Trenčín: Kukučka – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič (64. Bagin), Kozlovský (64. Skovajsa) – Bariš – Ibrahim (80. Djerlek), Gajdoš – Gong, Hollý (80. Hájovský), Soares (80. Sunday)

Košice: Figueiredo – Jonec (60. Innocenti), Kružliak, Šindelář – Fabiš, Gallovič, Greššák (62. Qose), Golikov – Obounet (60. Jones), Faško (85. Petrák) – Medved (85. Sovič)

Duel ovplyvnilo vylúčenie hosťujúceho Oleksandra Golikova už v 5. minúte a z následnej štandardnej situácie sa domáci dostali do vedenia. Po priamom kope Artura Gajdoša sa k odrazenej lopte dostal nigérijský krídelník Hilary Gong a poslal ju do siete.

Pred prestávkou si dal vlastný gól obranca hostí Dominik Kružliak a Trenčín si cenné víťazstvo poistil po zmene strán zásluhou Dominika Hollého a Gajdoša. Čestný úspech hostí dosiahol Lukáš Fabiš.