Na hlavný obsah

Finále SP: Shiffrinová sa rozhodla, či sa postaví na štart obrovského slalomu

Shiffrinová je v tejto sezóne istou držiteľkou malého glóbusu za slalom.

Finále SP: Shiffrinová sa rozhodla, či sa postaví na štart obrovského slalomu
Na snímke americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová. Foto: TASR/AP

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová definitívne nenastúpi vo finále Svetového pohára v nedeľňajšom (17. 3.) obrovskom slalome. V deň svojich narodenín vo štvrtok (14. 3.) večer to oznámila na sociálnej sieti Facebook. Rakúsky Saalbach bude dejiskom finále SP alpských lyžiarok i lyžiarov.


„Veľmi ďakujem za narodeninové priania. Samozrejme som dúfala, že sa mi ešte v tejto sezóne podarí štartovať v obrovskom slalome. Nemáme však čas pripraviť sa na nedeľňajšie preteky. Teším sa na ďalší slalom a potom na prípravu na ďalšiu sezónu,“ napísala Shiffrinová.

Dvadsaťdeväťročná Američanka sa zranila koncom januára v zjazde v Cortine d’Ampezzo. Naspäť v akcii je od víkendového podujatia v Are, kde obhájila malý krištáľový glóbus v slalome, no v iných disciplínach už v prebiehajúcej sezóne neštartuje.

Tento ročník poznačili zranenia viacerých favoritiek vrátane Slovenky Petry Vlhovej, ktorá si roztrhla predný krížny väz na domácom podujatí v Jasnej. Shiffrinová nastupovala v tejto sezóne ako obhajkyňa veľkého glóbusu a dvoch malých za slalom a „obrák“. V zbierke má 16 titulov, z toho päť celkových.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport