Na hlavný obsah

Sudca Molnár ostáva vo väzbe. Najvyšší súd nevyhovel jeho žiadosti

Zamietol ju aj minulý rok.

Sudca Molnár ostáva vo väzbe. Najvyšší súd nevyhovel jeho žiadosti
Na snímke exsudca Richard Molnár. Foto: TASR

Sudca Krajského súdu v Bratislave Richard Molnár, zadržaný počas minuloročnej marcovej policajnej akcie Búrka, bude naďalej väzobne stíhaný. Rozhodol o tom v utorok (5. 1.) senát Najvyššieho súdu (NS) SR, informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného Molnára podanú proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS),“ priblížila. ŠTS v Pezinku rozhodol o neprepustení Richarda Molnára z väzby 8. decembra minulého roka.

NS SR pôvodne už 8. októbra zamietol sťažnosti obvinenej bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej a Molnára. NS vtedy potvrdil, že obaja ostanú vo väzbe do 11. marca 2021. Senát NS zároveň ihneď prepustil z väzby na slobodu obvinenú Denisu Cvikovú a neponechal ju v nej do 11. októbra 2020. O predĺžení väzby rozhodoval ŠTS koncom septembra.

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali 11. marca minulého roka 13 sudcov v rámci akcie Búrka. Obvinenia padli z trestných činov korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a marenia spravodlivosti.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko