Na hlavný obsah

Zidane prezradil dôvod odchodu z Realu. Necítil dôveru

Nie som unavený z trénovania, tvrdí.

Zidane prezradil dôvod odchodu z Realu. Necítil dôveru
Bývalý tréner Realu Madrid Zinedine Zidane. Foto: TASR/AP

Zinedine Zidane rezignoval na post trénera futbalistov Realu Madrid, lebo mal pocit, že mu už klub nedôveruje. Francúzsky kouč to uviedol v otvorenom liste, ktorý v pondelok (31. 5.) zverejnil denník AS.

„Odchádzam, pretože cítim, že klub už vo mňa nemá takú dôveru, akú by som potreboval. Neposkytuje mi takú podporu, akú potrebujem, aby som mohol niečo v strednodobom či dlhodobom horizonte vybudovať,“ napísal. Kontrakt ukončil po nevydarenej sezóne, v ktorej Real prvýkrát za 11 rokov nezískal žiadnu trofej. Boj o ligový titul prehral s Atléticom Madrid, v Lige majstrov stroskotal v semifinále na FC Chelsea. Jeho zmluva so španielskym klubom mala trvať až do júna 2022.

„Som rodený víťaz a bol som tu na to, aby som vyhral s tímom trofeje. No okrem toho ide vo futbale aj o ľudí, o emócie a mám dojem, že tieto veci neboli docenené, že nikto si neuvedomoval, že aj týmto spôsobom si veľké kluby udržiavajú svoju dynamiku. No všetko, čo som tu vybudoval a fungovalo na dennej báze, čo som priniesol smerom k vzťahu s hráčmi, na to všetko sa akoby zabudlo. Odchádzam, no nevyskakujem z lode a ani nie som unavený z trénovania,“ uviedol Zidane.

Bolo to jeho druhé pôsobenie na lavičke Realu, na ktorú prvýkrát zasadol v januári 2016. S tímom získal o rok neskôr majstrovský titul a priviedol ho aj k víťaznému hetriku v Lige majstrov. Z klubu odišiel v máji 2018 a vrátil sa opäť v marci 2019. V roku 2020 vybojoval s mužstvom ďalší španielsky titul i triumf v domácom Superpohári: „Chcel som, aby každý rešpektoval to, čo sme spoločne dosiahli. Chcel som, aby môj vzťah s klubom a jeho prezidentom (Florentinom Perezom, pozn. red.) bol trochu odlišný, ako býva u iných trénerov. Nežiadal som o privilégiá, samozrejme, že nie, ale iba o trochu lepšiu pamäť.“

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport