Na hlavný obsah

Tréneri zverejnili konečnú nomináciu na hokejové MS do 20 rokov

Tri mená museli vyškrtnúť.

Tréneri zverejnili konečnú nomináciu na hokejové MS do 20 rokov
Príprava hokejistov SR na MS do 20 rokov. Foto: SZĽH

Trénerský štáb slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov zverejnil v piatok (24. 12.) záverečnú nomináciu na juniorské majstrovstvá sveta v Kanade. Na 25-menný finálny zoznam sa nezmestilo trio Oliver Fatul, Šimon Groch a Oliver Stümpel.

Prví dvaja menovaní už opustili kemp reprezentácie v Red Deere a v priebehu Štedrého dňa odletia z Edmontonu cez Toronto do Viedne. Oliver Stümpel opustí mužstvo 25. decembra a vráti sa do klubu Corpus Christi IceRays v NAHL.

„Museli sme urobiť nepríjemné rozhodnutie. Veľmi dlho sme diskutovali a napokon sme sa rozhodli, že tím opustia Oliver Fatul, Šimon Groch a Oliver Stümpel,“ povedal tréner Ivan Feneš a na margo dôvodov, ktoré rozhodli v neprospech spomínanej trojice.

„Zopakujem, že išlo o náročné a extrémne dlhé rozhodovanie. Spolu s kolegami sme sa snažili nájsť ten najlepší kompromis, ktorý bude najviac prospešný pre tím. V neprospech chlapcov v konečnom dôsledku rozhodla menšia herná prax. Veríme však, že aj takéto nepopulárne rozhodnutie ich posunie v ich kariére ďalej. Aj taký je hokej,“ dodal.

Na záverečnej súpiske Slovenska pre juniorský šampionát figuruje 25 hokejistov, z toho traja brankári. „Podarilo sa nám zložiť úžasný tím s jasnou identitou. Máme v ňom skúsenosť, dravosť, mladosť, obrovskú kvalitu i hráčov, ktorí sú ochotní hádzať sa do striel a zvládať tvrdé súboje. Zložili sme skutočne solídny tím,“ dodal tréner SR „20“ pre hockeyslovakia.sk.

Slovenská „dvadsiatka“ odohrá prvý zápas na juniorskom šampionáte v pondelok 27. decembra o 3.30 h SEČ v Red Deere proti USA, v B-skupine sa stretne ešte so Švédskom, Ruskom a Švajčiarskom.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport