Na hlavný obsah

V Rusku zadržali pri protivojnových protestoch vyše 1 700 ľudí

Takmer 1 000 osôb zadržali len v Moskve.

V Rusku zadržali pri protivojnových protestoch vyše 1 700 ľudí
Policajti zatýkajú ženu počas protestu proti ruskému útoku na Ukrajinu. Foto: TASR/AP

Na protestoch proti ruskej invázii na Ukrajinu, ktoré sa vo štvrtok (24. 2.) uskutočnili vo viacerých ruských mestách, zadržali vyše 1 700 ľudí. Informoval o tom spravodajský portál Meduza.io s odvolaním sa na nezávislé združenie OVD-Info.

Meduza spresňuje, že k zatknutiu účastníkov týchto protivojnových protestov došlo celkovo v 53 ruských mestách.

Najviac ľudí zadržali v Moskve – minimálne 955. V druhom najväčšom ruskom meste Petrohrad polícia zadržala asi 425 ľudí, v meste Krasnodar zadržala 57 osôb a v Jekaterinburgu 39. Vo všetkých ostatných mestách zadržali menej ako 30 ľudí.

V Moskve proti jednej účastníčke protivojnového protestu začala polícia trestné stíhanie pre ohrozenie verejného činiteľa. Žena mala totiž na príslušníkov polície hodiť fľašu s horľavinou, píše Meduza s odvolaním sa na moskovský vyšetrovací úrad.

Demonštrácie aj vo svete

Protesty proti invázii, ktorú Rusku rozpútalo na Ukrajine, sa vo štvrtok konali vo viacerých metropolách i menších mestách sveta – Berlíne, Sydney, Barcelone, Madride, Bejrúte, Štokholme, Tokiu, Rige, Tallinne, Varšave, Osle, Haagu, Paríži.

Mnohé z týchto protestov sa uskutočnili pred sídlami ruských veľvyslanectiev a zúčastnili sa na nich nielen príslušníci ukrajinskej diaspóry v danej krajine, ale aj miestni obyvatelia podporujúci Ukrajinu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet