Na hlavný obsah

Pri tlačenici na juhu Nigérie zomrelo najmenej 31 ľudí

Väčšina obetí sú deti.

Pri tlačenici na juhu Nigérie zomrelo najmenej 31 ľudí
Na ilustračnej snímke nigérijská vlajka. Foto: ČTK/Wavebreak/Wavebreak Media LTD

Najmenej 31 ľudí zahynulo pri tlačenici, ktorá vypukla v sobotu (28. 5.) v meste na juhu Nigérie pred charitatívnou akciou, kde sa malo rozdávať aj jedlo.

S odvolaním sa na nigérijské médiá o tom informovala agentúra AFP. Podľa americkej spravodajskej televízie CNN väčšina obetí sú deti.

K nešťastiu došlo v meste Port Harcourt v nigérijskom štáte Rivers. Uviedla to hovorkyňa miestnej polície Grace Iringe-Koková, ktorá nateraz potvrdila 31 obetí na životoch.

Chceli rozdávať jedlo zdarma

Zhromaždenie sa konalo pri príležitosti štvrtého výročia vzniku cirkevného spoločenstva The King’s Assembly. Vedenie cirkevného zboru naň pozvalo verejnosť, ktorej plánovalo rozdávať darčeky a jedlo zdarma. Súčasťou podujatia bol aj charitatívny bazár.

Tlačenica vypukla ešte pred akciou, ktorá sa mala začať o 09.00 h. Mnohí z jej účastníkov prišli pred miesto podujatia – areál Polo Club – už v piatok (27. 5.) večer, ďalší sa ta dostavili v sobotu (28. 5.) skoro ráno.

Podľa policajnej hovorkyne sa dav ľudí chcel dostať do areálu ešte pred jeho otvorením, aby získali čo najlepšie miesta na sedenie. Pri vstupnej bráne pritom vznikla tlačenica.

Cirkev neorganizovala akciu s takýmto programom prvýkrát, ale podľa vyjadrenia očitých svedkov dav záujemcov o účasť bol priveľký, dodali nigérijské médiá.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet