Na hlavný obsah

Oheň pri Valencii sa už podarilo takmer uhasiť

Vyšetruje sa aj incident na koľajniciach.

Oheň pri Valencii sa už podarilo takmer uhasiť
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Lesný požiar, ktorý zničil rozsiahle územie v autonómnom regióne Valencia na východe Španielska a ohrozoval aj územie prírodného parku Sierra Calderona, sa podarilo lokalizovať, informovali v sobotu (20. 8.) regionálne úrady.

Záchranné zložky podľa agentúry AFP dodali, že požiar ešte vyčíňa v niektorých ťažko prístupných roklinách.

Požiar v blízkosti obce Bejís je jedným z najväčších v krajine v tomto roku – plamene zachvátili takmer 19 000 hektárov územia. Bojuje s nimi 35 hasičských lietadiel.

Postihnutá oblasť má v súčasnosti obvod viac ako 135 kilometrov. Lesný požiar si vynútil aj preventívnu evakuáciu asi 2 000 miestnych obyvateľov. Ďalších 1 500 obyvateľov dvoch dedín je požiarom odrezaných do sveta.

Miestna polícia a železničné úrady medzitým vyšetrujú incident, pri ktorom vlak na trati z Valencie do Zaragozy s približne 50 ľuďmi na palube uviazol v oblasti lesného požiaru, pretože rušňovodiča údajne nikto vopred neupozornil na nebezpečenstvo.

Kým vlak po niekoľkých minútach zaradil spiatočku, niektorí cestujúci začali v panike rozbíjať okná vagónov. Zranených bolo vyše desať ľudí.

Zábery z vnútra vlaku sa objavili aj na sociálnych sieťach, dodala AFP. Polícia, prevádzkovateľ vlakov (spoločnosť RENFE), ako aj štátny prevádzkovateľ tratí – spoločnosť ADIF – vedú vyšetrovanie tohto incidentu, zatiaľ čo opozičná Ľudová strana (PP) žiada reakciu vlády.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet