Desiaty deň na MS v kocke: Trápenie so šťastným koncom

Nedeľa (21. 5.) priniesla celkovo 25 gólov.

Proti Slovinsku sme sa trápili, ale potrebné tri body sme získali. Foto: AP Photo/Roman Koksarov

S hokejom ubiehajú dni akosi inak. Každopádne, spolu s nedeľou prišla na rad štvorica skupinových zápasov.

MS v hokeji 2023 online s RTVS

Popoludní sa začalo v Tampere súbojom Nemecka proti Maďarsku. Hoci náš južný súper ešte v úvodnej tretine so súperom úspešne držal krok, potom to prišlo. Nemci sa utrhli z reťaze a Maďarsko vyprevadili z ľadu výsledkom 7:2.

Nemecko nastrieľalo do bránky Maďarska sedem gólov.Foto: AP Photo/Pavel Golovkin

Jeden z najdôležitejších zápasov na šampionáte. Pre Slovákov existenčný. Slovincov sme potrebovali zdolať akýmkoľvek výsledkom, ale za tri body.

Podarilo sa nám to, hoci bol zápas poriadne chudobný na góly. Jediného úspešného strelca sme spoznali ešte v úvode 21. minúty, stal sa ním Pánik. Slovensko stráca po výhre 1:0 na postupové priečky tri body. Stále tak živí nádej na postup medzi najlepšiu osmičku.

Proti Slovinsku sme sa trápili, ale potrebné tri body sme získali.Foto: AP Photo/Roman Koksarov

Najjednoznačnejšia „partička“ dňa sa odohrala večer v Tampere. Američania tam hostili Francúzov. Namotivovaní Európania štekali, ale nehrýzli. Spojené štáty tak zápas zvládli aj na pol plynu a s prostom v nose. A nielen to, skoro padla povestná desiatka. Konečný výsledok: USA – Francúzsko 9:0.

Američania v Tampere zdemolovali FrancúzovFoto: AP Photo/Pavel Golovkin

O prekvapenie dňa sa mohli postarať bratia Česi. Tí hrali vyrovnanú partiu s lídrom rižskej skupiny, Švajčiarskom. Česi dokonca zásluhou nestárnuceho Červenku v závere siedmej minúty aj viedli. Druhé husle ale nehrali ani tesne pred koncom. Ich odpor zlomil definitívne gólom na 2:4 z ich pohľadu štyri minúty pred koncom Richard.