Na hlavný obsah

Krúpy poškodili lietadlo smerujúce do USA, núdzovo pristálo v Ríme

Poškodili nos a trup lietadla v oblasti krídel.

Lietadlo americkej spoločnosti Delta Air Lines smerujúce z Milána do New Yorku muselo v pondelok (24. 7.) krátko po štarte núdzovo pristáť v Ríme. Ľadové krúpy poškodili nos a trup lietadla v oblasti krídel. Informuje o tom agentúra AP, ktorá sa odvoláva na talianske médiá.

Podľa vyhlásenia Delty „let číslo DL185 z Milána na Letisko JFK v New Yorku odklonili do Ríma po tom, čo sa po štarte dostal do nepriaznivého počasia“. Delta nespresnila rozsah škôd na lietadle.

„Lietadlo bezpečne pristálo a cestujúci z neho normálne vystúpili. Lietadlo sa v nepriaznivom počasí poškodilo, rozsah škôd teraz vyhodnocuje náš miestny údržbársky tím,“ dodala letecká spoločnosť.

Delta nespresnila počet cestujúcich ani členov posádky v lietadle a neuviedla ani to, či pasažierov prerezervovala na iný pondelkový let, alebo či strávia noc v Ríme.

Sever Talianska v uplynulých dňoch zasiahli silné búrky, padali tam okrem iného aj krúpy s veľkosťou tenisových loptičiek. V Lombardsku v pondelok pri búrke zahynula 58-ročná žena, na ktorú padol strom. V samotnom Miláne, ktoré je hlavným mestom Lombardska, zachraňovali hasičskí potápači muža, ktorý po búrke uviazol v zatopenej garáži.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet