Na hlavný obsah

V dôsledku silných dažďov sa zrútil hinduistický chrám v Indii, zahynulo deväť ľudí

V súčasnosti tam je obdobie monzúnových dažďov.

V dôsledku silných dažďov sa zrútil hinduistický chrám v Indii, zahynulo deväť ľudí
Ilustračná snímka dediny v indickom štáte Himačálpradéš. Foto: Unsplash

Najmenej deväť obetí si vyžiadalo zrútenie hinduistického chrámu v Indii, ku ktorému došlo v dôsledku pretrvávajúcich silných dažďov. Uviedli to v pondelok (14. 8.) tamojšie úrady. Informovala o tom agentúra DPA.

Na mieste pokračovali záchranné operácie, uviedli predstavitelia indického štátu Himačálpradéš na severozápade krajiny, kde k incidentu došlo. Jedna osoba je naďalej vedená ako nezvestná a predpokladá sa, že sa nachádza pod troskami chrámu.

V Indii je v súčasnosti obdobie monzúnových dažďov, pre ktoré sú charakteristické záplavy i zosuvy pôdy, pripomína DPA. Ešte v priebehu víkendu zverejnili predstavitelia spomínaného štátu na sociálnych sieťach zábery zaplavených ulíc a vyvrátených stromov v dôsledku silného dažďa. Úrady tiež vyzvali miestnych obyvateľov, aby sa nezdržiavali v blízkosti riek a iných vodných plôch.

Obdobie monzúnových dažďov spravidla trvá od júna do septembra. Škody sú zvyčajne dosť veľké a vyžiada si často aj viacero obetí na životoch. Súčasne je však dážď dôležitý pre poľnohospodárstvo, z ktorého žije väčšina obyvateľov krajiny.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet